Hlavní navigace

Finanční akademie Pioneer Investments proškolila už více než 2 000 studentů středních škol

[Tisková zpráva] Již čtvrtým rokem se finanční skupina Pioneer Investments snaží pomáhat v rozvoji vzdělanosti mládeže. V lednu 2011 investiční odborníci opět začali navštěvovat střední školy, aby cíleně vzdělávali v oblasti finanční gramotnosti.

Sdílet

Tentokrát zavítali na gymnázium  v Říčanech, aby sto dvaceti studentům třetích a čtvrtých ročníků vysvětlili investiční pojmy  a základy a pravidla rozumného investování, a přispěli tak k rozšíření jejich finančních znalostí.

„Studenti říčanského gymnázia reagovali naprosto skvěle a příjemně nás překvapili svými vědomostmi. Byli pozorní a zvídaví, což vedlo k zajímavé diskusi s přednášejícím portfolio manažerem po skončení přednášky, mimo jiné i na téma zadlužení našeho státu,“ říká Dana Řezníková, ředitelka marketingu a PR Pioneer Investments v ČR a SR, a dodává: „Jsem zastánkyní názoru, že finanční gramotnost by měla být součástí všeobecného vzdělávání. Zároveň je však důležité, aby k prohlubování znalostí docházelo postupně a průběžně, tedy nejlépe už od školních let.“ 

Pioneer Investments realizuje projekt Finanční akademie pro studenty již čtvrtým rokem. Do projektu, který je pro školy zcela bezplatný, se zapojují zaměstnanci společnosti i širší management.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).