Hlavní navigace

Finanční akademie pro děti

Setkání se žáky 9. ročníků ZŠ Masarykova v Kutné Hoře uspořádala v rámci nového projektu FINANČNÍ AKADEMIE PRO DĚTI investiční skupina Pioneer Investments v ČR ve spolupráci s vedením školy. Pilotní přednáška nesla název „Děti a investice“.

Sdílet

Cílem přednášky, nebo spíše interaktivní diskuse, bylo přiblížit mladým lidem obor, který je stále i pro mnoho dospělých velkou neznámou. Studenti se tak od Petra Šimčáka, ředitele obchodu a marketingu skupiny Pioneer Investments v ČR, zábavnou formou dozvěděli, proč je důležité investovat, jak získat prostřednictvím investování prostředky například na financování studia či bydlení, co jsou to akcie, obligace nebo podílové fondy, jaký úrok lze u kterého instrumentu očekávat a podobně. Jak ukázala diskuse, šlo o téma, které mladé studenty velmi zajímá. Deváťáci se mimo jiné ptali, co je bezpečná investice nebo zda se vyplatí investovat spíše do nemovitostí či akcií. Řeč přišla dokonce i na důležitost a prospěšnost charity a v téhle souvislosti si mnozí uvědomili, že s utratit vždy celé kapesné možná není jediná cesta….kapesným lze nakládat i jinak, než ho jen celé utratit.

„Přednáškou Děti a investice jsme ve středočeském regionu zahájili vzdělávací projekt s názvem Finanční akademie pro děti. Uvědomujeme si, že dnešní deváťáci už jsou často vlastníky platebních karet, mají založeny bankovní účty a znají základní problematiku bankovnictví a rodinných rozpočtů. Myslíme si, že nastal vhodný čas rozšířit jejich znalosti také o investice. Finanční výchovu dětí totiž považujeme za klíčovou pro jejich, ale koneckonců i naši budoucnost,“ říká k novému projektu Dana Řezníková, ředitelka pro PR a marketing skupiny Pioneer Investments v ČR.

Během krátkých soutěží se ukázalo, že studenti byli pozornými posluchači a že snaha Pioneer Investments přiblížit svět financí a investic mladým lidem, tedy potenciálním investorům nebo třeba budoucím investičním poradcům, může vyústit jak v prospěšnou a osvětovou, tak v docela zábavnou přednášku. V závěru si žáci dokonce vyžádali přídavek – tedy další přednášku a hned navrhli i téma: Financování studia. Nejbližší setkání proběhne už v tomto týdnu – opět v Kutné Hoře, tentokrát však na jiné základní škole.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).