Hlavní navigace

Fénix = snadný a pohodlný způsob investování

V Praze 16.června 2005 - KB uvedla na trh řadu nových otevřených podílových fondů Fénix. Investiční fondy Fénix jsou složeny z podílových fondů IKS a zahraničních fondů Société Générale Asset Management. Investičním manažerem fondů Fénix je Investiční kapitálová společnost. Fondy Fénix jsou vhodné jak pro jednorázové investice, tak i pro pravidelné investování s počáteční investicí od 500 korun.

Sdílet

Fénix je spojením jednoduchosti, klientům umožňuje rozložit svou investici do více fondů IKS, a zároveň kvalitního poradenství, díky kterému je klientovi na základě jeho potřeb doporučen vhodný typ fondu Fénix. Ten nabízí dvě různé investiční varianty podle výše výnosu, míry rizika a délky investičního horizontu: Fénix konzervativní, který se skládá převážně z dluhopisových fondů a je vhodný na kratší dobu 1 – 2 roky, Fénix smíšený s vyšším podílem smíšených a akciových fondů na období 2 – 5 let. Vstupní poplatek činí pouze 1 procento z objemu investované částky pro oba fondy. Přestup mezi jednotlivými fondy Fénix je po celou dobu trvání investice zdarma! Klient není vázán žádnou výpovědní lhůtou, kdykoli si může vybrat část nebo celou investovanou částku.

Různé typy investičních strategií získávají stále více na oblíbenosti. Dokladem tohoto trendu je vzrůstající počet klientů KB, kteří se již rozhodli investovat své volné finanční prostředky do podílových fondů IKS. V současné době je to přes 180 tisíc klientů. Mezi nejoblíbenější patří zajištěné otevřené podílové fondy, jakými je např. fond MAX 1–3.

Investovat do fondů Fénix je možné na všech pobočkách KB nebo prostřednictvím telefonního bankovnictví Expresní linka a internetového bankovnictví Mojebanka.

Marie Petrovová Tisková mluvčí KB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).