Hlavní navigace

EXIT 66 – Spolehlivá cesta za nákupy a zábavou

V lokalitě Brzotice-Loket, na 66 km dálnice D1 z Prahy do Brna, zahájí v polovině tohoto roku developerská společnost BDL CZECH, a.s., výstavbu outlet centra s názvem Exit 66. V něm nabídne jedinečnou možnost nákupu zboží se stálou celoroční slevou, ale také příležitost příjemně strávit volný čas. Nabízené služby výrazným způsobem ovlivní ekonomický vývoj regionů Vysočina a Středočeský kraj.

Sdílet

Myšlenka vybudovat outlet centrum v České republice vznikla v roce 2004. Primární otázkou byl výběr lokality. Na základě zkušeností ze zemí západní Evropy a USA bylo předem jasné, že jedním z hlavních parametrů budoucího úspěchu je geografická dispozice. Principem outlet center není umístění ve velkých městech či jejich okolí, kde je obrovská saturace trhu komerčních prostor, nýbrž v blízkosti významné dopravní tepny. V Česku je tímto dopravním tahem frekventovaná dálnice z Prahy do Brna, po které se denně v jednom směru přepraví okolo 80 000 lidí. Nejprve byly pečlivě zmapovány jednotlivé úseky dálnice D1 mezi Prahou a Brnem a následná selekce byla provedena s ohledem na celkovou strategii projektu.

Hlavní předností outlet centra je umožnit lidem stálou celoroční slevu od 30 % do 90 % na běžně dostupné značkové zboží. Projektový manager Exitu 66, Ing. Robert Čabla k tomu doplňuje: „Od počátku devadesátých let jsme získali bohaté zkušenosti z maloobchodní činnosti v České republice i v zemích východní Evropy. V současné době naše dceřiné společnosti provozují prodejny na prestižních místech nejen Prahy, ale i celé České a Slovenské republiky. Díky bohatým zkušenostem z oblasti maloobchodu jsme postupem času cítili potřebu budovat komerční centra v kontextu nákupních středisek, tzv.factory outlet, kde je jednou z podmínek získání pronájmu stálá minimální sleva 30 % oproti běžně dostupným artiklům stejného druhu.“ Společnost BDL CZECH, a.s., analyzovala v průběhu několika měsíců převážnou část OUTLET CENTER a komerčních center v západní Evropě a USA. „Setkali jsme se s mnoha inspirujícími vizualizacemi. Pro projekt jsme zvolili název EXIT, s tím, že první centrum bude postaveno v České republice, a při správné lokalizaci, vizualizaci projektu a koordinaci plánujeme stavět podobná centra i v dalších státech východní Evropy“, dodává Ing. Čabla.

Podle něj totiž například Ukrajina, Srbsko, Chorvatsko, Bulharsko, Rumunsko, Rusko či některé z pobaltských republik vykazují v poslední době značný nevyužitý ekonomický potenciál a po vstupu některých z nich do Evropské unie se jejich význam z hlediska investic ještě posílí. Navržený projekt moderně koncipovaného OUTLET CENTRA je výsledkem týmové práce developera, architektů, projektantů i zkušených odborníků z oblasti maloobchodu a jeho obrovskou předností je vysoká variabilita architektonického řešení.

Společnost BDL CZECH, a.s., která již na projekt obdržela územní rozhodnutí, předpokládá získání stavebního povolení v průběhu měsíce srpna, nejpozději však v září 2006. „Samotné uvedení centra do provozu je plánováno na přelom léta a podzimu 2007,“ dodává Ing. Čabla. Hlavním partnerem v otázkách pronájmu obchodních jednotek v centru EXIT 66 je renomovaná společnost Cushman & Wakefield Healey & Baker, která zajistí převážnou většinu budoucích nájemců. O ty by nouze být neměla. Projekt byl v listopadu 2005 za mimořádného zájmu prezentován na mezinárodním veletrhu MAPIC v jihofrancouzském Cannes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).