Hlavní navigace

EVROPSKÝM MANAŽEREM ROKU JE HERBERT STEPIC

Generální ředitel Raiffeisen International Herbert Stepic byl zvolen „Evropským manažerem roku 2007“ v prestižní anketě evropských ekonomických médií The European Business Press (EBP). Ocenění získal Stepic především za dynamický rozvoj Raiffeisen International, která je jednou z nejvýznamnějších bank ve střední a východní Evropě.

Sdílet

Raiffeisen Internatinal začala v regionu působit před 20 lety a nyní v 16 zemích na 2  900 pobočkách obsluhuje přes 12 milionů klientů a zaměstnává přes 50.000 lidí. Akcie RI se od dubna 2005 obchodují na vídeňské burze, svou hodnotu za tu dobu více než ztrojnásobily. „Tato cena korunuje ocenění, která skupina získala v posledních letech,“ uvedl Herbert Stepic s odkazem na celou řadu titulů pro nejlepší regionální banku či nejlepší banku v jednotlivých zemích.

Hlasování je založeno na hlasování šéfredaktorů členů EBP, mezi kterými jsou například Financial Times, Wall Street Journal Europe či Handelsblatt. Sdružení zahrnuje 58 evropských novin a magazínů ze zhruba 30 zemí. Cenu EBP uděluje od roku 1991, mj. ji získali Ingvar Kamprad z Ikey, Jorma Ollila z Nokie či bývalý šéf BMW a Volkswagenu Bernd Pischetsrieder.

Herbert Stepic zahájil kariéru v roce 1972 po absolvování vídeňské ekonomické univerzity. O rok později nastoupil do Raiffeisen Zentralbank (RZB), členem představenstva se stal v roce 1987 a v roce 1995 místopředsedou představenstva RZB. V roce 2001 se navíc stal generálním ředitelem Raiffeisen International. Je mu 60 let, je ženatý a má dvě děti.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).