Hlavní navigace

Evropský pojišťovací koncern UNIQA s lepším výsledkem

Pojišťovací skupina UNIQA Group Austria s aktivitami v šestnácti zemích zvýšila za prvních šest měsíců 2006 svůj hospodářský výsledek oproti loňsku o 31 % na 122 milionů EUR. Pojistné koncernu vzrostlo ve sledovaném období o 8,3 % na 2,355 miliardy EUR. Pojišťovny UNIQA mimo domácí rakouský trh se na tomto výsledku podílely již bezmála třetinou, když jejich pojistné činilo 738 milionů EUR.

Sdílet

Velmi dynamicky se rozvíjelo životní pojištění, a to zejména mimo vlastní Rakousko, kde dosáhlo tempa růstu 10 %. Zahraniční podíl v tomto segmentu se tak zvýšil na 30 %.

V neživotním pojištění zaznamenala UNIQA růst o 6,2 %, přičemž zahraniční společnosti vykázaly rovněž vyšší dynamiku a jejich podíl na pojistném skupiny se zvýšil již na 39 %.

Česká součást koncernu, UNIQA pojišťovna, rostla v meziročním srovnání v prvním pololetí 2006 o 11,6 %, když předepsala na pojistném celkem 1,563 miliardy korun. Dynamicky se rozvíjelo zejména životní pojištění, v němž se zvýšilo pojistné o bezmála 25 %, zatímco majetkové segmenty vzrostly o 8,1 %.

K poslednímu červnu měla UNIQA pojišťovna ve svém kmeni 334 tisíc pojistných smluv, o více než 10 % více než loni.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).