Hlavní navigace

Evropská komise zveřejnila první výsledky šetření úrovně konkurence v oblasti běžných účtů

Evropská komise koncem minulého týdne publikovala předběžnou zprávu o úrovni konkurence v oblasti běžných účtů a souvisejících bankovních služeb. Materiál navazuje na zprávu o situaci v oblasti platebních karet, kterou komise zveřejnila v dubnu letošního roku, a tvoří druhou část šetření retailového bankovnictví EU. Šetření navazuje na strategii Evropské komise ve finančních službách pro období 2005 – 2010, která je definována v tzv. Bílé knize.

Sdílet

Cílem šetření je analyzovat podmínky, za kterých jsou různé retailové bankovní služby na trhu EU poskytovány, a navrhnout opatření posilující konkurenci finančních institucí. Efektivní a konkurenceschopné bankovní služby v celé EU jsou také důležitým předpokladem připravovaného jednotného platebního euro prostoru, tzv. Single Euro Payment Area, který má od roku 2010 přispět ke zjednodušení, zlevnění a zrychlení plateb v rámci eurozóny.

Evropská komise vyzývá odbornou i laickou veřejnost k zaslání připomínek k tomuto materiálu do 9. října 2006. Více informací na http://ec.europa.eu/…al_services/

Zveřejněnou předběžnou zprávu Evropské komise v plném znění můžete nalézt také na adrese: /http://www.mfcr­.cz/cps/rde/xchg/mfcr/hs­.xsl/regulace_fin_slu­zeb_26845.html/.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).