Hlavní navigace

Evraz Group S.A. dokončila akvizici Vítkovice Steel

Moskva, 15. listopadu 2005 – Evraz Group S.A. (LSE: EVR), jedna z největších vertikálně integrovaných ocelářských a těžebních společností, jež provozuje svoji činnost především v Ruské federaci, dnes oznámila dovršení odkupu 98,96% akcií společnosti Vítkovice Steel, největšího výrobce plechu v České republice, za 7,05 miliard Kč (asi 240 milionů EUR).

Sdílet

Tato akvizice je plně v souladu se strategií Evraz Group docílit růstu cílenými akvizicemi provozů na opětovné válcování mimo Rusko. Evraz Group využije pozice Vítkovice Steel, jako výrobce vysoce kvalitního ocelového plechu, a bude usilovat o zvýšení svého tržního podílu, upevnění klientské základny a také o zvýšení marží z prodeje ocelových výrobků s vyšší přidanou hodnotou na evropském trhu.

Tato akvizice byla financována kombinací úvěru a hotovosti. Úvěr poskytlo konsorcium bank vedené společnostmi ABN AMRO N.V. a Commerzbank. Jako prodejce vystupovala společnost OSINEK a.s., 100% dceřiná společnost Fondu národního majetku České republiky. Finančním poradcem Evrazu při této transakci byla společnost ABN AMRO N.V.

Alexandr Abramov, předseda správní rady a prezident Evraz Group, k transakci poznamenal: Jsme potěšeni, že jsme dovedli ke zdárnému konci koupi společnosti Vítkovice Steel, jednoho z největších ocelářských podniků v České republice. Věříme, že integrace společnosti Vítkovice Steel do Evraz Group přispěje k jejímu růstu a Vítkovice Steel se tak zařadí mezi prvotřídní společnosti světového byznysu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).