Hlavní navigace

Euromeny: Nejlepší bankou regionu je Raiffeisen

Skupina Raiffeisen popáté v řadě získala prestižní cenu pro nejlepší banku ve střední a východní Evropě od časopisu Euromoney. Dceřiné banky dále získaly ocenění pro nejlepší banky v šesti zemích regionu, skupina Raiffeisen navíc uspěla i v Rakousku.

Sdílet

Uznávaný britský finanční časopis Euromoney vyhlásil Raiffeisen Zentralbank Österreich AG (RZB) a Raiffeisen International Bank-Holding AG popáté v řadě nejlepší bankou ve střední a východní Evropě. RZB navíc získala cenu pro nejlepší banku v Rakousku a šest dceřiných bank ve střední a východní Evropě obdrželo ocenění pro nejlepší banku na svém trhu: v Albánii, Bělorusku, Bosně a Hercegovině, Kosovu, Srbsku a na Ukrajině.

Tyto ceny jsou znakem důvěry v cestu, jakou se skupina vydala a jsou důležitým oceněním našich úspěchů. V současné době je právě důvěra ještě více ceněná než v minulosti, uvedl generální ředitel RZB Walter Rothensteiner. Vždy, a především v těžkých časech, se snažíme vyjít vstříc potřebám a očekáváním našich klientů. Tyto ceny ukazují, že nejen našich téměř 15 milionů klientů oceňuje naše úsilí, dodal generální ředitel Raiffeisen International Herbert Stepic.

V Albánii byla Raiffeisen Bank Sh.a., která je největší bankou v zemi, vyhlášena nejlepší bankou popáté v řadě. PriorBank OAO je třetí největší bankou v Bělorusku a cenu získala podruhé za sebou. Raiffeisen Bank d.d., druhá největší banka v Bosně, uspěla potřetí v řadě. Druhá největší banka v Srbsku, Raiffeisen banka a.d., získala ocenění pro nejlepší banku na trhu pokaždé od svého vzniku v roce 2001. Rovněž Raiffeisenbank Kosovo J.S.C. je druhou největší bankou na tamním trhu a zopakovala si loňský triumf. Ukrajinská VAT Raiffeisenbank Aval je druhou největší bankou na ukrajinském trhu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).