Hlavní navigace

EU Point index Komerční banky v červenci vzrostl díky dotacím na vybudování kontaktních míst Czech-Point

EU Point index, který sestavuje pravidelně KB EU Point s cílem monitorovat aktivitu na dotačním trhu v České republice, byl v červenci opět nadprůměrný, především díky vysokému počtu schválených žádostí v Integrovaném operačním programu.

Sdílet

Červencový EU Point index: 146 bodů

Aktivita účastníků na dotačním trhu byla v červenci opět nadprůměrná. Stejně jako v červnu způsobila růst aktivity především aktivita na straně poskytovatelů dotací.

Největší vliv na nárůst indexu měl stejně jako v posledním měsíci počet schválených projektů v Integrovaném operačním programu. V oblasti podpory Zavádění ICT v územní veřejné správě (dotace na kontaktní místa Czech Point) přibylo za měsíc červenec přes 3600 schválených žádostí. Dotace se rozdělovaly také v OPPI, kde získalo v červenci 118 žadatelů necelou půlmiliardu Kč.

Vysokou hodnotu EU Point indexu (146 bodů) ovlivnil také stále rostoucí počet otevřených výzev i objem prostředků, o které je možno se ucházet. V červenci bylo možné podávat žádosti o dotace na vzdělávání zaměstnanců v OP Lidské zdroje a zaměstnanost (k dispozici 5,7 mld. Kč). Nově byly otevřeny výzvy v Regionálních OP Severozápad (dotace v oblasti rozvoje lidských zdrojů a rozvoje dopravní infrastruktury) nebo OP Střední Čechy. Od srpna šlo žádat o dotace na evropská nebo regionální centra výzkumu a vývoje (k dispozici je mimořádných 28 mld. Kč).

Během podzimu naše klienty stále upozorňujeme na zajímavé výzvy v OP Podnikání a inovace, vyhlášen je již program Školicí střediska, přijímají se Nemovitosti, každým dnem se očekává vyhlášení ICT v podnicích, Prosperity a Startu.

Služby Komerční banky pro žadatele o dotaci

KB EU Point poskytuje klientům KB pomoc při realizaci dotovaného projektu. Bankovní poradce zdarma vyhledá vhodnou dotaci pro projektový záměr a regionální EU Point specialista poskytne detailní konzultaci. Žádosti o dotace a kompletní administrativu projektu pak zpracovávají specializované firmy s prověřenými zkušenostmi a odborností, přičemž výběr konkrétní firmy je vždy v rukou klienta. Bankéři rovněž doporučují optimální financování projektu, které vyhovuje dotačním podmínkám. Více informací získáte od bankovního poradce nebo na stránkách www.eupoint.cz.

Metodika výpočtu KB EU Point Index

EU Point Index agreguje data z celého trhu do jednoho, jednoduše interpretovatelného ukazatele. Odhalí veřejnosti celkový trend vývoje aktivity v základních oblastech dotačního trhu v porovnání s dlouhodobým průměrem. Hodnota EU Point Index je upravena tak, aby dlouhodobý průměr odpovídal číslu 100. Aktuální hodnota reprezentuje zvýšení (či snížení) dotační aktivity oproti dlouhodobému průměru.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).