Hlavní navigace

eTiket nově také do Norimberku a Mnichova

Od dneška nabízejí České dráhy levné internetové jízdenky eTiket také do Norimberku a Mnichova. Jednorázová jízdenka z Prahy do Mnichova zakoupená na internetu v eShopu Českých drah vyjde na 29 eur, podobná jízdenka z Plzně do Norinberku pak stojí 23 eur.

Sdílet

Nákup eTiketů do Norinberka a Mnichova je podobný jako u ostatních jízdenek prodávaných v eShopu Českých drah na adrese www.eshop.cd.cz. Na rozdíl od eTiketů do severního části Německa však neobsahují rezervaci místa. Jízdenky jsou prodávány na konkrétní přímý spoj a platí jen ve vlaku vyznačeném na jízdence. Nabídka platí pro vlaky R 350 až 357 Karel Čapek, Jan Hus, Franz Kafka a Albert Einstein v trase Praha – Norimberk a Praha – Mnichov.

Cena jednosměrných jízdenek eTiket Německo ve směru do Bavorska:

  • Praha – Mnichov – 29 eur;
  • Praha – Norimberk – 26 eur;
  • Plzeň – Mnichov – 26 eur;
  • Plzeň – Norimberk – 23 eur.

Přepočet na koruny se provádí podle aktuálního železničního kurzu.

České dráhy dále nabízejí v eShopu výhodné jízdenky do Vídně, Lince, Salcburku, Budapešti, Drážďan, Berlína, Lublaně, Varšavy, Krakova a pro noční spoje na Slovensko. Například jízdenka Brno – Vídeň stojí 9 eur, za jízdenku Praha – Vídeň nebo Praha – Budapešť lze zaplatit jen 19 eur. Z Prahy do Lublaně nebo do Berlína stojí cesta 29 eur.

Zároveň se zavedením nabídky eTiket Německo do Mnichova a Norimberku končí dne 2. února 2009 prodej nabídek München Spezial a Nürnberg Spezial. V lednu došlo i k drobným úpravám platnosti jízdenek SONE+, SONE+DB a REGIONet Libnet+ v oblasti dopravního svazu ZVON v Horní Lužici v Německu.

Podrobné informace cestujícím poskytnou operátorky na kontaktní informační lince 840 112 113 a jsou k dispozici také na internetových stránkách ČD. Jízdenky eTiket lze také zakoupit po telefonu na výš uvedené kontaktní lince.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).