Hlavní navigace

ESPA-ČS zajištěný fond 1 je již téměř vyprodán

Více než 378 milionů Kč vložili klienti během prvních třech týdnů do nového ESPA-ČS zajištěného fondu 1. Emise fondu je tak nyní naplněna na 95 %. Úspěch tohoto prvního zajištěného fondu České spořitelny povede k rychlému otevření jeho nástupce.

Sdílet

Česká spořitelna zahájila 15. března 2004 na svých pobočkách prodej ESPA-ČS zajištěného fondu 1. Upisovací období je sice plánováno na sedm týdnů, avšak již po prvních třech týdnech byla téměř celá emise ve výši 400 mil. Kč vyprodána. Rekordní zájem, který nový fond vyvolal u investorů, nás vede k urychlení příprav dalšího fondu s velmi podobnou strukturou, uvedl generální ředitel Investiční společnosti České spořitelny Petr Zapletal a dodal: Nový fond tohoto druhu by se na pobočkách České spořitelny měl objevit do dvou měsíců.

ESPA-ČS zajištěný fond 1 nabízí plnou návratnost původně investované částky a zajištěný 4% výnos po uplynutí doby trvání fondu (tj. po čtyřech letech). Celkem klient může získat až 40% bonusové zhodnocení své investice v závislosti na vývoji evropských akciových trhů dle indexu DJ Eurostoxx 50.

Podílové listy ESPA-ČS zajištěného fondu 1 je možno koupit jen v průběhu upisovacího období. V případě potřeby klient může své podílové listy odprodat i před koncem období trvání fondu za aktuální kurz. Správcem fondu je rakouská společnost ERSTE-Sparinvest KAG, nejnižší hodnota investice je 5 000 Kč.

Další informace jsou k dispozici na pobočkách České spořitelny, a.s., na www.csas.cz nebo na bezplatné lince 800 207 207.

Klára Gajdušková
Tisková mluvčí
České spořitelny, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).