Hlavní navigace

Den kapitálových trhů: Erste Group potvrzuje růstové cíle; Pokroky při integraci BCR

Při příležitosti Dne kapitálových trhů, který se koná dnes v Bratislavě, potvrdila Erste Group své růstové cíle v oblasti výnosů pro rok 2007 (zvýšení čistého zisku po menšinových podílech o minimálně 25 % oproti roku 2006) a rovněž střednědobé růstové cíle: Růst průměrného ročního zisku v letech 2008 a 2009 o minimálně 20 %. Poměr nákladů a výnosů by měl v roce 2009 zůstat pod 55 %, návratnost kapitálu by se po navýšení kapitálu z roku 2006 měla vrátit na původních 18 % - 20 %.

Sdílet

Při příležitosti Dne kapitálových trhů byl prezentován také aktuální stav integračního a rozvojového programu (IDP) a výhled budoucího vývoje Banca Comercială Română (BCR). V rámci programu IDP, který zahrnuje téměř všechny obchodní činnosti banky, byly realizovány velké investice do zlepšení péče o klienty a rozšíření bankovní sítě. S cílem zvýšit efektivnost operací a kvalitu zákaznických služeb bude většina aktivit z oblasti back office centralizována nebo outsourcována. Reorganizací, relokací a změnou personální struktury banky bude do konce roku 2008 snížen počet zaměstnanců banky z dnešních 10 600 (ke konci června 2007) na 8 200. Během restrukturali­začního procesu bude banka rozsáhle podporovat své zaměstnance otevřenými výběrovými procesy u nově vytvořených pracovních pozic, balíčky pro zvýšení mobility a jednáními s outsorcingovými společnostmi ohledně převzetí personálu či nabídnutím bezplatného poradenství při hledání nového pracovního místa.

Andreas Treichl, generální ředitel Erste Group zdůraznil, že důsledná realizace strategie koncernu od vstupu na vídeňskou burzu v roce 1997 způsobila, že „Erste Group má dnes ideální pozici k tomu, aby mohla těžit z dynamického růstu v nízkorizikových východoevropských trzích Evropské unie.“ Treichl také poukázal na to, že Erste Group zůstane i přes zesílení aktivit v oblasti korporátního bankovnictví a kapitálových trhů zaměřena na retailové bankovnictví.

Dále Treichl prezentoval aktuální stav projektů Nové architektury skupiny, které byly zahájeny v roce 2004 za účelem úspory nákladů a zvýšení výnosů. S ukončením většiny projektů se v důsledku přísnější kontroly obchodních operací a využití synergií očekává podstatné zpomalení růstu nákladů ve druhé polovině roku 2007. V roce 2008 by nárůst nákladů neměl překročit 7 %. „Nový integrovaný systém řídící výkonnost (performance management system) zvýší transparentnost výsledků uvnitř skupiny a zlepší měřitelnost výkonnosti“, uvedl Peter Kisbenedek, nový finanční ředitel Erste Group.

V souvislosti s krizí na americkém realitním trhu zdůraznila Erste Group své přísné předpisy v oblasti investic. Zároveň poukázala na své nulové investice do rizikových hypoték (sub-prime exposure) a omezený dopad této krize na portfolio Erste Group. “V rámci naší investiční politiky usilujeme o kvalitu a vždy klademe důraz na vyvážený poměr rizika a zisku (tzv. risk-reward trade off)”, uvedl Bernhard Spalt, ředitel řízení rizik (Chief Risk Officer) Erste Group.

Prezentace týkající se jednotlivých témat a webové vysílání celé události jsou k dispozici na domovské stránce na adrese www.erstebank.com/…torrelations.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).