Hlavní navigace

Erste Bank rozšiřuje partnerství s rakouským spořitelnami do Chorvatska a Slovinska

Na základě výborné spolupráce mezi Erste Bank a štýrskou spořitelnou Steiermärkische Sparkasse v Chorvatsku prodala Erste Bank 41% podíl ve společnosti Diners Club Adriatic (DCA) spořitelně Ste-iermärkische Sparkasse. Podíl Steiermärkische Sparkasse v DCA bude v souladu s jejím podílem v bance Erste Bank Chorvatsko (41%). Kupní cena je založena na ceně, kterou Erste Bank zaplatila za koupi DCA v únoru letošního roku.

Sdílet

Společnost DCA byla založena v roce 1969 jako první poskytovatel kreditních karet v Chorvatsku. S přibližně 450 000 vydanými kreditními kartami a tržním podílem ve výši 28 % je druhým největším vydavatelem kreditních karet v Chorvatsku. K 30. září 2007 činila její celková bilanční suma 289,2 milionů EUR.

V souladu se svou strategií spolupracovat se svými partnery z řad rakouských spořitelen v jihovýchodní Evropě se Erste Bank rozhodla podpořit snahy Kärntner Sparkasse nabízet produkty a služby skupiny rakouských spořitelen (Austrian Savings Bank Group) na slovinském trhu. Erste Bank tak získala 4% podíl ve spořitelně Banka Sparkasse , slovinské dceřiné společnosti spořitelny Kärntner Sparkasse. Slovinská Banka Sparkasse má tedy následující akcionářskou strukturu: 70 % Kärntner Sparkasse, 26 % Steiermärkische Sparkasse a 4 % Erste Bank.

Banka Sparkasse provozuje osm poboček, má 220 zaměstnanců a její tržní podíl ve Slovinsku činí více než 2 %. K 30. září 2007 činila její celková bilanční suma 796, 4 milionů EUR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).