Hlavní navigace

Erste Bank dokončuje akvizici Novosadské banky

Srbská Agentura pro pojištění vkladů, sanaci, konkurs a likvidaci bank (BRA) převedla na Erste Bank 83,3% akciový podíl v Novosadské bance a.d., Novi Sad proti platbě ve výši 73,2 mil. EUR.

Sdílet

Po splnění všech podmínek kupní smlouvy ze dne 15. července 2005 mezi rakouskou Erste Bank a BRA týkající se akvizice Novosadské banky dokončily obě strany dne 9. srpna 2005 transakci vedoucí k převodu 83,3% podílu akcií Novosadské banky, za který Erste Bank zaplatila 73,2 mil. EUR.

Na ustavující valné hromadě akcionářů, která proběhla dne 9. srpna 2005, bylo zvoleno představenstvo a dozorčí rada banky. V čele představenstva bude stát pan Vladimir Medan, nynější generální ředitel banky, který ji úspěšně řídil během privatizačního procesu. Prostřednictvím dozorčí rady bude Novosadská banka podporována řadou vysoce zkušených manažerů Erste Bank.

Po právním převodu vlastnictví banky na Erste Bank bude zahájen rozsáhlý transformační program, který by měl zlepšit fungování a konkurenceschopnost Novosadské banky na srbském bankovním trhu, a tím zvýšit jak podíl na trhu, tak i ziskovost banky.

V souladu s podmínkami kupní smlouvy předloží Erste Bank během 90 dnů od ukončení transakce nabídku k odkupu zbývajících 16,7 % akcií Novosadské banky, které jsou nyní ve vlastnictví 2 000 menšinových akcionářů. V rámci tohoto odkupu bude akcionářům nabídnuta stejná cena, jakou nabídla Erste Bank v průběhu privatizace, tj. 219,98 EUR za akcii.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).