Hlavní navigace

Energetická burza Praha má ředitele

Na post generálního sekretáře Energetické burzy Praha byl jmenován David Kučera.

Sdílet

PRAHA, úterý, 10. dubna 2007 – Energetická burza Praha má svého generálního sekretáře, stal se jím pan David Kučera, kterého jmenovala do funkce burzovní komora energetické burzy. David Kučera má s obchodováním s elektřinou dlouholeté zkušenosti, které získal na postu finančního ředitele a člena představenstva švýcarské společnosti Atel Energy AG (původně Entrade AG), kde pracoval od května 2000, tj. prakticky od založení této společnosti. Díky svým předchozím znalostem financí a risk managementu měl ve společnosti mimo jiné na starosti právě tyto činnosti. Mezi jeho úspěchy patří vybudování profesionálního zázemí společnosti Atel Energy v Praze a dále pak nalezení strategického investora, který kapitálově vstoupil do společnosti. Před nástupem do Entrade/Atel Energy AG pracoval ve společnosti Patria Finance, a.s. v oddělení Corporate Finance.

David Kučera je absolventem ČVUT – fakulty elektroinženýrské a Clemson University v USA, odkud si odnesl titul MBA. Kromě mateřského jazyka hovoří plynně anglicky, částečně německy a rusky. Kučera je ženatý a ve volném čase se kromě rodiny věnuje sportu.

Energetická burza Praha byla založena se záměrem dosáhnout transparentní cenotvorby na domácím trhu s elektřinou. Nově založený trh bude nabízet obchodování s elektřinou v podobě termínových derivátů a pro obchodování bude plně využívat platformy, která vzniká na základě prověřených systémů obchodování Burzy cenných papírů Praha.

Nejvyšším orgánem Energetické burzy Praha je burzovní komora, jejímž předsedou je Petr Koblic – generální ředitel Burzy cenných papírů Praha, místopředsedkyní Helena Čacká – generální ředitelka UNIVYC a členem JUDr. Bohumil Havel, PhD., který se zabývá pedagogickou činností a je členem legislativní rady vlády.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).