Hlavní navigace

EMC OZNAMUJE PRIMÁRNÍ EMISI AKCIÍ (IPO) VMWARE

PRAHA, PALO ALTO, Kalifornie a HOPKINTON, Massachusetts - 9. února 2007 - Společnost EMC, vedoucí světový výrobce řešení pro ukládání a správu dat, dnes oznámila, že zamýšlí prodat přibližně 10 % společnosti VMware při prvotní emisi (IPO) nově vydaných akcií VMware. EMC zůstane držitelem zbývajících akcií VMware a nemá v úmyslu dát z ruky své vlastnické zájmy nebo se jich jinak zbavit. VMware je globálním lídrem v oblasti softwaru pro standardní virtualizované osobní počítače a servery. V současné době je plně vlastněnou pobočkou EMC.

Sdílet

Joe Tucci, předseda správní rady, prezident a výkonný ředitel EMC, k tomu řekl: „VMware je jedním z nejrychleji rostoucích podniků v historii softwarového průmyslu. Očekáváme, že prvotní emise akcií ještě více zvyší pro akcionáře EMC hodnotu VMware a zároveň posílí naši schopnost udržet si nejlepší mozky z celé branže a ještě přitáhnout nové talenty.“

VMware v roce 2006 zaznamenala rekordní prodeje, její výnosy vzrostly během tohoto roku o 83 % na 709 milionů dolarů. Čtvrté čtvrtletí roku 2006 ukončila VMware s meziročním růstem výnosů o 101 %. Už po páté čtvrtletí v řadě tak zaznamenala stále větší meziroční růst.

Diane Greene, prezidentka VMware a výkonná viceprezidentka EMC, k tomu podotkla: „VMware si pojistila svou vedoucí pozici na trhu virtualizace díky svým nejlepším a oceněným produktům. Zaměřujeme se na lidi, inovace a snadné používání našich produktů ze strany zákazníků, díky tomu naše společnost stále roste a její hodnota se zvětšuje. Primární emise akcií nám dle našeho očekávání pomůže zrychlit naši schopnost nalézt a přitáhnout skvělé lidi. Budeme moci investovat do vývoje výborných produktů a náš partnerský ekosystém se ještě více rozroste.“

Produkty VMware už ušetřily firmám všech velikostí a z různých oborů již miliony dolarů na výdajích za hardware a provozní operace, energie a chlazení, snížily výdaje za prostoje v práci a zdokonalily správu osobních počítačů. VMware tyto úspory přinesla svým zákazníkům díky inovativním a průlomovým produktům, které jsou synonymem pro kvalitu a jedinečnost. V roce 2006 získala VMware 30 ocenění za inovaci a excelentní produkty, včetně ocenění eWEEK za jeden z 25 nejvlivnějších produktů posledního čtvrtstoletí.

David Goulden, výkonný viceprezident a finanční ředitel EMC, řekl: „Tato transakce má VMware přinést finanční zdroje, které potřebuje k plné realizaci svého růstového potenciálu. Emise akcií má EMC a jejím akcionářům přinést také možnost získat zpět část původní investice do VMware. EMC si zároveň uchová většinové vlastnictví ve svém strategickém podniku.“

EMC očekává, že tato emise akcií, ke které by mělo dojít v létě, bude pro EMC a VMware znamenat mimo jiné následující výhody:

zdokonalený pohled na výkon VMware a její růst vzhledem k trhu; udržení si stávajících zaměstnanců a nábor nových pomocí velkého fondu pro odměny (equity award pool); posílení závazku VMware držet se strategie otevřené platformy.

Tucci k tomu dále dodal: "Podporujeme strategii VMware pracovat s otevřenými platformami a její spolupráci s malými i velkými společnostmi, které jsou lídry v oblasti technologií. Strategie otevřené platformy VMware je zásadní pro růst virtuální infrastruktury jakožto základního standardu celého odvětví, ze kterého mají zisk všichni zákazníci i partneři.“

Primární emise akcií by neměla mít hmotný vliv na finanční výhledy EMC pro rok 2007. VMware bude po dokončení transakce volně obchodovatelná entita. Joe Tucci a Diane Greene budou pravděpodobně jmenováni do představenstva VMware.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).