Hlavní navigace

Ekologický fond Pioneer Investments oceněn vysokým ratingem

Ekologický fond Pioneer Funds - Global Ecology byl oceněn agenturou Standard and Poor´s (S&P) jako jeden z nejlépe řízených globálních ekologických fondů a obdržel rating AA. S&P ocenil výběr portfolia fondu a také uváženou skladbu etických a ekologických kritérií. Výkonnost ekologického fondu Pioneer v období 2003 až 2006 převýšila srovnávací index výkonnosti fondů podobného zaměření (benchmark).

Sdílet

Tabulka: Srovnání roční výkonnosti Pioneer Funds – Global Ecology a benchmarku
Rok Pioneer Funds Global Ecology € (původně fond Activest EcoTech, na který Pioneer Funds – Global Ecology plynule po 30.3.2007 navázal) Benchmark
2003 12,0% 8,8%
2004 17,1% 4,7%
2005 35,0% 24,0%
2006 24,9% 5,5%

Zdroj: Pioneer Investments

Pioneer Funds – Global Ecology je dynamický globální akciový fond patřící do rodiny lucemburských fondů. Investuje do akcií společností, které přispívají k rozvoji čistšího a zdravějšího prostředí kdekoli ve světě a které splňují ekologická a etická kritéria. V jeho portfoliu tak nalezneme firmy, které podnikají v oblasti kontroly znečištění vzduchu, alternativních zdrojů energie, biotechnologií, recyklace a podobně. Fond je určený pro odvážnější investory, kteří mají navíc zájem podílet se na zlepšení životního prostředí. Vzhledem k tomu, že se jedná o globální akciový fond, je určen investorům, kteří jsou ochotni investovat ve střednědobém až dlouhodobém časovém horizontu a nepřekvapí je vyšší volatilita tohoto fondu.

„Ekologické investování má okrajový, ale v současné době rostoucí význam, a to kvůli zvyšujícím se klimatickým rizikům, globálnímu oteplování a vysoké výkonnosti ekologických fondů po celém světě,“ říká Roman Dvořák, analytik Pioneer Investments v ČR.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).