Hlavní navigace

E-dopisy: rekomanda přes počítač

Praha (Korzo): Odeslat doporučený dopis i bez návštěvy poštovního úřadu a vyplňování podacího lístku umožňuje e-dopis, stále využívanější produkt společnosti PVT. Digitální dopis spojuje rychlost e-mailu s tím, že oprávnění otevřít odeslanou elektronickou poštu má výslovně pouze uvedený příjemce. Zrod e-dopisu přímo podmínil fakt, že se v poslední době technologie tiskových a obálkovacích služeb razantně rozšířila z tisku velkých množství faktur nebo obálek i na malé zakázky.

Sdílet

E-dopis lze využít ve dvou základních variantách, buď jako kombinovaný, nebo jako potvrzený e-mail.

Základní problém běžného e-mailu, totiž fakt, že u něho neexistují podací lístky ani doručenky, řeší PEM čili potvrzený e-mail. Ten podává důkaz, že určitá osoba e-dopis odeslala nebo obdržela. PEM zařídí, že podací server PVT otiskne na odeslaný e-dopis časové razítko (potvrzení o existenci daného dokumentu v čase), které vzápětí přijde na váš e-mail jako elektronický podací lístek spolu s doručenkou podepsanou adresátem.

Při využití kombinovaného e-dopisu (KEM) odejde dopis s adresou, na kterou má být doručen, na podací server PVT, kde bude po vytištění předán pracovníkům České pošty. Ta se postará o jeho další přepravu. Zákazník tak nemusí dopis tisknout, vkládat jej do obálky, frankovat a ani odnášet na poštu.

Uživatelsky velmi příjemné digitální dopisy využívají nejen soukromé společnosti a podniky, ale uplatní se i ve veřejné správě. Ušetřit čas odesláním doporučeného dopisu z PC a ne od poštovní přepážky ale může každý držitel certifikátu k elektronickému podpisu, vydaných např. První certifikační společností (1.CA).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).