Hlavní navigace

eBanka výrazně snižuje sazby hypoték a rozšiřuje možnosti fixace úrokové sazby

Praha 1. 4. 2004 – eBanka od dnešního dne snižuje úrokové sazby hypoték. Jednoletý fix startuje na 2,85 %, což představuje jednu z nejnižších sazeb na trhu, tříletý na 4,10 % a pětiletý na 4,80 %. eBanka dále rozšiřuje nabídku fixací hypoték o dvouletý a čtyřletý fix. Od uvedení hypotéky na trh v září minulého roku eBanka uzavřela více než 320 hypotéčních úvěrů v celkovém objemu více než 500 miliónů korun.

Sdílet

Reagujeme tak na současný vývoj trhu hypoték, vysvětluje snížení sazeb Radomír Lašák, generální ředitel a předseda představenstva a dodává: Rozšíření nabídky fixací odráží přání klientů, kteří při splácení hypoték stále více kombinují různé finanční produkty, především stavební spoření. Při uzavírání hypotéky s horizontem 15–20 let chtějí mít větší možnost výběru.

eBanka obdržela v září 2003 od ČNB licenci k vydávání hypotečních zástavních listů a uvedla na trh novou hypotéku. Oproti konkurenčním produktům obsahuje možnost předčasného splácení nejen v období změny úrokové sazby, ale po každých 12 řádných měsíčních splátkách až do výše 50 % úvěru. Dále zahrnuje životní pojištění zdarma přímo do hypotéky. Tyto parametry jsou na trhu ojedinělé. Dalším z výhodných parametrů hypotéky je i smluvní zakotvení možnosti odložení splátek.

Hypotéka od eBanky může být poskytnuta až do stoprocentní hodnoty nemovitosti. Její minimální výše je 300 tisíc Kč a doba splácení se pohybuje od 5 do 25 let. Klient si nově může vybrat úrokovou sazbu fixovanou na 1, 2, 3, 4 nebo 5 let. O hypotéku může požádat i zájemce, který v době podání žádosti o hypotéku není klientem eBanky. Po shromáždění všech potřebných podkladů může klient počítat se schválením hypotéčního úvěru a vyhotovením smluvních dokumentů do 7 dnů.

Úroková sazba hypoték
Podmínky hypoték v eBance od 1. dubna 2004
Fixace úrokové sazby Výše sazby
1 rok od 2,85 %
2 roky od 3,70 %
3 roky od 4,10 %
4 roky od 4,50 %
5 let od 4,80 %
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).