Hlavní navigace

eBanka obdržela licenci k vydávání hypotečních zástavních listů a uvedla na trh flexibilní hypotéku

Praha 3.9.2003 – eBanka obdržela od ČNB licenci k vydávání hypotečních zástavních listů a uvedla na trh hypotéku. Hlavní výhodou hypotéky od eBanky se stává flexibilita a rychlost. Samozřejmostí bude možnost využití státní podpory.

Sdílet

Hypotéka od eBanky může být poskytnuta až do stoprocentní hodnoty nemovitosti. Její minimální výše je 300 tisíc Kč a doba splácení se pohybuje od 5 do 25 let. Klient si může vybrat úrokovou sazbu fixovanou na 1, 3 a 5 let. Například úroková sazba fixovaná na jeden rok je v současné době ve výši od 3,4 % p.a.

Hypotéční úvěr budou moci využít i zájemci mající nárok na získání státní podpory. Podpora se v současné době pohybuje ve výši 2 % p.a. u mladých lidí do 36 let při použití prostředků na nákup starší nemovitosti.

Základní konkurenční výhodou hypoték od eBanky je jejich flexibilita a rychlost.

Flexibilita hypotéky spočívá především v na trhu ojedinělé možnosti předčasného splacení hypotéky bez sankce nejen v době změny úrokové sazby, ale také vždy po dvanácti zaplacených splátkách, a to až do výše 50 procent hypotéky, doplňuje k flexibilitě hypotéky eBanky Petr Melíšek, ředitel divize Hypotéky a dodává: klient dále může v případě mimořádných událostí odložit splácení.

O hypotéku může požádat i zájemce, který v době podání žádosti o hypotéku není klientem eBanky.

Po shromáždění všech potřebných podkladů může klient počítat se schválením hypotéčního úvěru a vyhotovením smluvních dokumentů do 7 dnů. Každý klient má v eBance po celou dobu hypotéčního úvěru k dispozici hypotečního poradce – specialistu, který s ním vyřizuje veškeré záležitosti spojené s hypotéčním úvěrem.

eBanka je univerzální banka, která nabízí ucelené portfolio produktů a služeb pro podnikatele, malé a střední podniky i pro fyzické osoby ve svých 143 obchodních místech.

Je členem finanční skupiny České pojišťovny (přes 99,7 % akcií drží v eBance skupina České pojišťovny), nejsilnější finanční skupiny u nás. Česká pojišťovna má mezinárodní rating agentury Standard & Poor´s označovaný jako BBB minus (BBB-), v tzv. investičním stupni. Konsolidovaný zisk finanční skupiny České pojišťovny za poslední tři roky (2000–2002) byl více než 12,5 mld. Kč a počet klientů je vyšší než 5 milionů.

Celkový počet klientů eBanky přesáhl 355 tisíc. Více než 82 tisíc klientů využívá Firemní a Osobní účty eBanky a z toho přes 50 tisíc klientů využívá i službu GSM Banking. 106 tisíc klientů je majiteli produktů v rámci programu ČP Finance a přes 166 tisíc klientů vlastní úvěrovou YES kartu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).