Hlavní navigace

eBanka a Cash Reform nabízejí klientům factoring

Praha, 14. března 2006 – eBanka nabízí ve spolupráci se společností Cash Reform svým klientům novou službu – factoring. Jako partnera si pro novinku ve svém portofoliu produktů zvolila největšího českého nebankovního factora.

Sdílet

Factoring je způsob financování firmy založený na odkupu jejích krátkodobých pohledávek vzniklých na základě dodávek zboží a služeb. Pohledávky jsou financovány zpravidla bez dalšího jištění, pouze na základě posouzení rizik vznikajících u jednotlivých odběratelů a klienta. Jde tedy o alternativní cestu firemního financování pro situace, kdy by bylo obtížné získat klasický bankovní úvěrový produkt.

Factoring je produkt s velkým potenciálem zejména pro malé a střední firmy, které jsou klíčovým segmentem eBanky. To ostatně dokládá i velký zájem o tuto službu ze strany jejích firemních klientů. Jen za první měsíc po zavedení služby byly uzavřeny kontrakty mezi klienty eBanky a jejím smluvním faktorem CASH REFORM v objemu několik desítek milionů Kč. Oba partneři odhadují, že roční objem kontraktů se bude pohybovat v řádech stovek milionů korun.

V současnosti využívá factoringových služeb asi 20 % českých firem. Podíl factoringových obchodů k celkovému HDP je v České Republice někde kolem 3%, přičemž v Evropě se pohybuje kolem 5 %. eBanka proto předpokládá, že v příštích letech zájem českých firem o služby factoringu dynamicky poroste.

Spolupráce eBanky a společnosti CASH REFORM přinese klientům větší komfort díky spojení široké palety finančních produktů banky a flexibility nebankovního poskytovatele služeb a také zvýšení rychlosti obsluhy malých a středních firem přímo v regionech.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).