Hlavní navigace

easyJet zahájil provoz na nové lince z Prahy do Belfastu

Včera 1. listopadu 2007 ve 20:45 zahájil easyJet, přední nízkonákladová evropská letecká společnost, provoz na nové lince z Prahy do Belfastu. Pro cestující inauguračního letu připravil easyJet ve spolupráci s Letištěm Praha malé občerstvení a drobný dárek.

Sdílet

easyJet bude provozovat novou linku čtyřikrát týdně: v pondělí, čtvrtek, pátek a neděli. Jednosměrná letenka je dostupná od 779 Kč včetně tax a poplatků.

John Kohlsaat, regionální manažer easyJet se k otevření nové linky vyjádřil:

„Otevřením nové linky pokračujeme v našem úspěchu na českém trhu. easyJet je v Praze největším nízkonákladovým přepravcem, který spojuje Prahu s devíti významnými evropskými destinacemi. O novou trasu do Belfastu se očekává zájem jak ze strany obchodních cestujících, tak těch, kteří cestují do severoirské metropole na dovolenou nebo prodloužený víkend.“

„easyJet je druhým největším leteckým dopravcem na pražském mezinárodním letišti. Dlouhodobě rozšiřuje síť destinací a posiluje frekvence u stávajících pravidelných spojení i své postavení na trhu,“ komentuje novou linku Stanislav Zeman, ředitel Letiště Praha pro Airline Business a marketing.

Belfast je krásné historické město, což je patrné na první pohled z architektonického rázu některých budov v centru města, například City Hall na Donegall Square, Albert Memorial, St Anne katedrála s mozaikami s dvacátých let minulého století nebo nejstarší budova v Belfastu Clifton House. Pokud máte rádi historii, pak určitě nesmíte vynechat návštěvu Ulster Museum nebo galerie the Ormeau Baths Gallery, kde najdete díla různých umělců z celé Evropy.
Do Belfastu se jezdí také nakupovat, neboť nabízí vynikající směsici obchodů jak místních, tak celosvětově uznávaných značek. Kulturní scéna Belfastu stojí rozhodně za povšimnutí. Zejména Waterfront Hall, kde pravidelně koncertují hvězdy světového formátu. V Belfastu se také pravidelně koná několik známých festivalů, od tradiční irské hudby přes jazz, blues, rock nebo festival country hudby. Belfast má rozhodně co nabídnout i pro všechny milovníky nočního života – velké množství výborných restaurací a barů.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).