Hlavní navigace

easyJet zahájil prodej 32 nových linek GB Airways

easyJet, přední nízkonákladová evropská letecká společnost, zahájil prodej 32 nových linek na léto 2008 operovaných GB Airways, která dosud funguje pod franšízingovou licencí British Airways, ale k 29. březnu 2008 dojde k jejímu plnému převzetí společností easyJet. Celoevropská síť easyJet se tak rozroste o 16 nových atraktivních destinací pro letní dovolenou, například Sharm El Sheikh, Kanárské ostrovy, Korfu a další řecké ostrovy nebo Turecko.

Sdílet

easyJet oznámil rozhodnutí o akvizici GB Airways v celkové hodnotě 103,5 milionů liber v říjnu loňskéh roku a transakce by měla být dokončena k 31. lednu 2008. British Airways nyní zastavila prodej letů GB Airways od 30. března dále, lety GB Airways s dřívějšm datem odletu budou díky code-sharové spolupráci prodávány take na www.easyJet.com. easyJet tak celkem nabízí 66 různých spojení z londýnského Gatwicku a dalších šest nových linek z Manchesteru.

Pasažérům GB Airways, kteří poletí od 30. března pod novou značkou easyJet, bude nabídnut stejný letový řád – stejné časy a frekvence letů. Pokud se rozhodnou svůj let zrušit, bude jim vyplacena úhrada. Do konce roku 2008 by se měly původní linky GB Airways plně začlenit do obchodního modelu easyJet.

Nové linky easyJet z Londýna Gatwicku, kam se dostanou čeští pasažéři přímou linkou z Prahy od 939 Kč včetně tax a poplatků: Ajaccio (Korsika), Alicante, Bastia (Korsika), Korfu, Dalaman (Turecko), Faro, Gibraltar, Grand Canaria, Heraklion (Kréta), Hurghada (Egypt) – do 30. dubna, Ibiza, Innsbruck, Lanzarote, Madeira, Mahon (Menorca), Malaga, Malta, Marakéš, Montpellier, Mykonos, Nantes, Palma se Majorca, Ppahos (Kypr), Rhodes, Sharm El Sheik, Tenerife.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).