Hlavní navigace

easyJet otevírá novou bázi ve Španělsku

easyJet, přední nízkonákladová letecká společnost v Evropě, rozšiřuje nabídku svých služeb na španělském trhu a oznamuje dnešním dnem vznik její nové báze na letišti Madrid Barajas. Tímto se Madrid stává v pořadí už 17. bází easyJet a zároveň první ve Španělsku, což je pro easyJet hned po domovské Británii druhý největší trh, kde nabízí své služby. Madrid začne fungovat jako báze od 16. února 2007 a přibude několik nových linek do Madridu z jiných velkých španělských letišť. O které linky konkrétně se bude jednat a s jakou frekvencí je easyJet bude létat oznámí společnost v září tohoto roku.

Sdílet

Společnost easyJet začala létat na letiště v Madridu Barajas v roce 1998 a od té doby její provoz na linkách z a do Madridu rostl každým rokem. easyJet nyní zaujímá čtvrté místo mezi nízkonákladovými aeroliniemi v Madridu. Jenom za rok 2005 přepravila do a z této španělské metropole 900 000 cestujících – dvakrát více než v roce 2004.

Cestující z Madridu mohou v současné době létat s easyJet celkem na devíti linkách a dohromady easyJet na španělském trhu operuje 72 linek na 11 španělských letištích. easyJet je se 7,5 milióny přepravenými cestujícími za rok 2005 největší nízkonákladovou leteckou společností ve Španělsku a cestuje s ní nejvíce zahraničních turistů a návštěvníků směřujících do této země – kromě španělského národního přepravce Iberia.

„Myslím si, že u letiště v Madridu a vůbec na španělském trhu stále existuje potenciál k růstu pro nízkonákladové společnosti, protože zatím je většina linek operována tradičními aeroliniemi, které nejsou tolik flexibilní a mnohdy nejednají v zíjmu spotřebitele,” vyjádřil se generální ředitel easyJet Andy Harrison.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).