Hlavní navigace

easyJet expanduje ve Francii

Dvě nové báze: Paříž Charles de Gaulle a Lyon; Paříž nejfrekventovanější destinací z Prahy

Sdílet

easyJet, přední nízkonákladová evropská letecká společnost, oznámil masivní expanzi na francouzský trh, kde figurují easyJet jako jediné významnější nízkonákladové aerolinie na trhu a druhé největší aerolinie ve Francii vůbec, hned po národním přepravci. Na jaře příštího roku otevře easyJet svoji v pořadí již osmnáctou a devatenáctou bázi, a to na pařížském letišti Charles de Gaulle a v Lyonu. easyJet tak naplňuje svoji strategii létat ze všech hlavních evropských destinací.

easyJet bude mít trvale nové tři airbusy A319 v Paříži CDG a dva v Lyonu, celkem bude z těchto letišť operovat třináct nových linek a bude vytvořeno vice než sto nových pracovních příležitostí pro piloty, palubní a technický personál. easyJet nyní přepraví asi šest milionů pasažérů ve Francii, s otevřením nových bází v roce 2008 se tento počet ještě o dva milióny zvýší.

Otevření nových bází je součástí dlouhodobé strategie easyJet ve Francii a čtyřleté finanční investice ve výši 600 milionů liber. Do roku 2011 by easyJet chtěl na tomto trhu přepravit 12 milionů pasažérů, na více než 80 linkách do různých destinací po celé Evropě a bude zde přímo zaměstnávat asi 1000 osob. Francii je pro easyJet vemi významný trh, přestože penetrace nízkonákladové doptravy je na tomto trhu pouhých 17% ve srovnání s evropským průměrem 33%.

V současnosti už má easyJet svou bázi a trvale šest letounů na druhém pařížském letišti v Orly. Z Charles de Gaulle bude od února 2008 létat nově do: Biarritz, Porto, Benátky, Marakéš, Hamburg a Krakow. easyJet tak výrazně posílí svoji pozici ve francouzském hlavním městě. Z lyonského Saint-Exupéry letiště budou otevřeny tyto nové linky: Bordeaux, Toulose, Casablanca, Marakéš, Bentky, Porto a Lisabon. Díky těmto novým linkám bude easyJet úplně první nízkonákladovou leteckou společností, která nabídne regionální spojení mezi domácími francouzsými městy.

Paříž je vůbec nejfrekventovanější destinací z Prahy, s celkem 55 lety za týden. „easyJet obecně oznámí nové linky k zimnímu letovému řádu 2008–2009 v listopadu tohoto roku. V současnosti zvažujeme všechny alternativy, včetně zavedení přímého easyJet spojení z Prahy do Paříže,“ vyjádřila se tisková mluvčí easyJet Samantha Day.

Přehled nových linek z Francie – jaro 2008
Linka Frekvence Otevření
Paris-Charles de Gaulle-Biarritz 2 x denně 7. února 2008
Paris Charles de Gaulle-Porto denně 8. února 2008
Paris Charles de Gaulle-Venice 9 x týdně 15. února 2008
Paris Charles de Gaulle-Marrakech denně 15. února 2008
Paris Charles de Gaulle-Krakow denně 15. února 2008
Paris Charles de Gaulle-Hamburg 2 x denně 5. března 2008
Lyon-Bordeaux 2 x denn 4. dubna 2008
Lyon-Toulouse 2 x denně 2. května 2008
Lyon-Venice denně 4. dubna 2008
Lyon-Oporto 4 x týdně 5. dubna 2008
Lyon-Lisbon 4 x týdně 4. dubna 2008
Lyon-Casablanca 5 x týdně 2. května 2008
Lyon-Marrakech 3 x týdně 3. května 2008
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).