Hlavní navigace

easyJet cestovatelské menu na říjen

Nechte se zlákat a vyberte si z naší říjnové nabídky - www.easyJet.com.

Sdílet

Ženeva – NOVÁ DESTINACE – začínáme 29. října

Ať už plánujete delší či kratší výlet, proč ne třeba zaletět si a poznat krásné město jménem Ženeva? Se svou polohou na břehu největšího jezera střední Evropy a na úpatí pohoří Jura a hlavně Alp, Ženeva patří mezi velmi populární destinace a má určitě co nabídnout po celý rok.

Kdysi útočiště protestantů v 16. a 17. století, kde byl později založen Červený kříž, dnes je Ženeva označována “Městem míru” a je sídlem několika světových humanitárních organizací. Symbolem města je slavný vodotrysk na břehu jezera – fontána Jet d´Eau – tryskající křišťálově průzračnou vodu. Za nákupy se chodí na chic ulici “Rue de Rhone” nebo “Rue de la Confederation, du Marche či de la Croix”. Staré město ukrývá spoustu obchůdků se starožitostmi, stejně jako typické restaurace nebo několik galerií. K oblíbeným místům návštěvníků patří bezesporu oblast Saint-Gervais a Paquis, každou středu a sobotu se tady koná pestrobarevný bleší trh Plaine de Plainpalais.

Ženeva nabízí přes 30 muzeí: Museum Art and History, the Natural History Museum, the Botanical Conservatory and Garden, the International Museum of the Red Cross – každý si tu najde to své!

Na letiště v Ženevě létají od 29.října přímé linky z Prahy. Cena zpáteční letenky již od 1258 Kč (včetně poplatků).

Londýn – Jubilejní 50. londýnský Times filmový festival: 18. října – 2. listopadu

Tento filmový festival – největší událost svého druhu ve Velké Británii, která je přístupna i pro širokou veřejnost, pořádá každoročně Britský filmový institut. Letošní ročník bude jubilejním padesátým, na plátně se objeví přes 300 filmů z šedesáti různých zemí. Festivalu podobného formátu se obvykle zúčastní sousta holywoodských hvězdiček a hvězd a tento rok také nezávislí režiséři ze všech koutů světa. Sbírat obdiv a slávu budou nejen senzační premiéry filmových trháků, gala filmy a celebrity, ale svůj prostor dostanou i nezávislé filmy, cizojazyčné kino či dokumenty. Pokud patříte i vy mezi bláznivé filmové fanoušky, takhle akce je to pravé pro vás!

Na letiště Londýn Gatwick a Londýn Stansted létají přímé linky easyJet z Prahy. Rezervujte si zpáteční letenku ještě dnes za cenu od 2279 Kč (včetně poplatků).

Bristol – Slavný muzikál „Lord of the Dance“: 10. – 15. října

Úspěch muzikálu Michaela Flatleyho „Lord of the Dance“ od jeho prvního uvedení v Dublinu v roce 1996 je opravdu fenomenální. Oč ještě lepším zážitkem může být vidět tento slavný muzikál v úžasné Aréně v Bristolu – sen v podobě stepující podívané se stane skutečností. Pohodlně se usaďte a užijte si úžasně kreativní představení a doslova energickou smršť, která bere dech… Na letiště v Bristolu létají přímé linky z Prahy. Cena zpáteční letenky již od Kč 3550 Kč (včetně poplatků).

Newcastle – Relax a Harry Potter v Severní Anglii : po celý říjen

Taky jste se vždycky chtěli cítit jako král na zámku? Zažít ten pocit? Teď už můžete, a to v Hotelu De Vere Slaley Hall v Severní Anglii. Toto sídlo se nachází v kouzelné krajině poblíž skotských hranic, jen půl hodiny od letiště v Newcastlu. Nechte se hýčkat v jednom ze suite tohoto čtyřhvězdičkového hotelu, který nabízí program s názvem „Přestávka v lázni“. Je libo masáž nebo koupel v bahnité lázni? Jak jinak lépe uniknout pošmourným podzimním dnům? A na závěr jeden tip na bezva výlet – nenechte si ujít blízký zámek v Alnwicku, kde se natáčel slavný film „Harry Potter a Kámen mudrců“. Na letiště v Newcastlu létají přímé linky z Prahy. Cena zpáteční letenky již od 3699 Kč (včetně poplatků).

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).