Hlavní navigace

Dvě společnosti BNP Paribas Assurance získaly rating AA+, holdingová společnost získala rating AA

Společnostem Cardif Assurance Vie a Cardif-Assurances Risques Divers z francouzské pojišťovací skupiny BNP Paribas Assurance udělila přední světová ratingová agentura Standard & Poor's (S&P) dlouhodobý úvěrový rating a rating finanční síly na úrovni AA+. Holdingová skupina BNP Paribas Assurance, která je v České republice 100% vlastníkem POJIŠŤOVNY CARDIF PRO VITA, obdržela od S&P dlouhodobý rating na úrovni AA. Výhled pro všechny uvedené ratingy uvádí Standard & Poor's jako stabilní.

Sdílet

Vysoké ratingové ohodnocení pro Cardif Assurance Vie a Cardif-Assurances Risques Divers zároveň odráží zásadní pozici BNP Paribas Assurance v rámci francouzské banky BNP Paribas (AA+/Stable/A-1+). Skupina BNP Paribas Assurance se v rámci bankovní skupiny BNP Paribas zaměřuje na pojistný trh. Skupina funguje uvnitř velké bankovní skupiny efektivně v klíčových oblastech jako je strategické plánování nebo investiční management. Mateřská společnost jí zajišťuje veškeré kapitálové potřeby.

„Ratingová agentura Standard & Poor´s vzala při svém hodnocení v úvahu hlavní konkurenční výhodu pojišťoven Cardif, kterou je schopnost důsledně využít široké distribuční sítě BNP Paribas a přitom budovat silné vztahy pod značkou Cardif s dalšími distribučními kanály, zejména bankami, splátkovými a leasingovými společnostmi,“ vysvětlil důvody zvýšení ratingu předseda představenstva a generální ředitel POJIŠŤOVNY CARDIF PRO VITA Zdeněk Jaroš. „Se svou strategií dosáhla skupina BNP Paribas Assurance velké klientské základny a v současnosti operuje ve více než 33 zemích po celém světě,“ dodal Zdeněk Jaroš.

Kompletní informace k ratingu jsou k dispozici předplatitelům webového portálu RatingsDirect provozovaném společností S&P na stránkách www.ratingsdirect.com. Všechny ratingy jsou k nalezení také na veřejné webové stránce www.standardandpoors.com.

Na pojistný trh v České republice vstoupila POJIŠŤOVNA CARDIF PRO VITA v roce 1997 představením nově vytvořeného a jedinečného produktu – pojištění schopnosti splácet finanční závazek. Klientům se naskytla možnost pojistit se proti nepředvídatelným životním situacím, které mohou ohrozit jejich schopnost splácet úvěr nebo leasing. Nabídku produktů postupně doplnilo pojištění zneužití platební/kreditní karty, pojištění platebních povinností a pojištění dluhu GAP.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).