Hlavní navigace

Důchody, nemocenské dávky a pojistné už 16 let spravuje ČSSZ

V pátek 1. září 2006 uplyne 16 let od založení České správy sociálního zabezpečení. Státní organizace, která se stará o více než 7 milionů 816 tisíc klientů, vznikla v roce 1990 sloučením Úřadu důchodového zabezpečení v Praze, České správy nemocenského pojištění a Správy nemocenského pojištění Svazu českých a moravských výrobních družstev. Moderní sociální zabezpečení zahrnující důchody, dávky nemocenského pojištění a pojistné má přitom v českých zemích více než osmdesátiletou tradici.

Sdílet

“Česká správa sociálního zabezpečení má na co navazovat. Zároveň neusínáme na vavřínech a rozvíjíme se podle společenské poptávky. Ať už se jedná o využívání informačních technologií 3. tisíciletí, a tím snadnější komunikaci s veřejností, či o Poslání a strategické cíle České správy, které jsou jednoznačně proklientsky zaměřeny“, říká náměstek ústředního ředitele pověřený řízením ČSSZ Mgr. Luboš Vaněk.

Slova náměstka ústředního ředitele ČSSZ potvrzuje více než 11 milionů dokumentů, které ČSSZ od svých klientů (organizací či osob samostatně výdělečně činných) obdržela elektronicky. Rovněž fakt, že všechna pracoviště České správy sociálního zabezpečení jsou pro veřejnost už řadu let otevřena každý pracovní den. Navíc: více než polovina z nich má moderní klientské centrum, díky kterému si lidé mohou rychleji a pohodlněji vyřizovat své záležitosti. U příležitosti loňských kulatin ČSSZ k tomu komisař Evropské unie pro zaměstnanost, sociální věci a rovné příležitosti PhDr. Vladimír Špidla řekl: „Česká správa sociálního zabezpečení je špičkovou institucí i v evropském měřítku. “

Služby veřejnosti poskytuje v současné době celkem 91 pracovišť ČSSZ. Ústředí sídlí v Praze. V krajských městech působí celkem 13 krajských správ sociálního zabezpečení (KSSZ). Pražské klienty má na starosti Pražská správa sociálního zabezpečení (PSSZ), lidem z Brna poskytuje služby Městská správa sociálního zabezpečení Brno (MSSZ). V působnosti krajských správ sociálního zabezpečení jsou okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ), PSSZ a MSSZ mají územní pracoviště – pod PSSZ jich patří 12, MSSZ Brno má jedno a v brzké době otevře druhé.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).