Hlavní navigace

Drobní akcionáři OKD a Českomoravských dolů mohou stále obchodovat se svými akciemi

Odkup akcií společností OKD a Českomoravské doly již skončil, přesto však mnozí drobní akcionáři nadále využívají možnosti obchodovat s těmito akciemi. Drobní akcionáři, kteří neprodali doposud své akcie neprohloupili, neboť nyní se uvedené akcie obchodují za vyšší cenu, než nabízel majoritní vlastník v rámci odkupu.

Sdílet

Záměr vlastníka výše uvedených uhelných společností je ukončit obchodování s akciemi na oficiálním trhu RM SYSTÉM a pražské burze. To je jeden z důvodů proč byl majoritní vlastník povinen nabídnout většině drobných akcionářů možnost odkoupení jejich akcií. Povinnost majoritního vlastníka odkoupit akcie společností OKD a Českomoravské doly již skončila, ale k faktickému ukončení obchodování na trzích dojde až po několika týdnech.

Lze předpokládat, že přibližně do konce května budou mít drobní akcionáři příležitost obchodovat s akciemi OKD a Českomoravských dolů, které se aktuálně obchodují za vyšší ceny, než byla oficiální nabídka majoritního vlastníka.

Závěrečný kurz akcií OKD ze dne 18.5. je 1000 Kč za akcii a v případě Českomoravských dolů dosáhl kurz úrovně 1 175 Kč za akci. Pro srovnání v rámci odkupu byla možnost prodat akcie OKD za cenu 925 Kč a akcie Českomoravských dolů za 840 Kč za akcii.

RM-SYSTÉM, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).