Hlavní navigace

Dow Jones Sustainability Index opět označil Holcim za lídra mezi výrobci stavebních materiálů

Praha, 15. září 2006 – Již podruhé se společnost Holcim Ltd. stala součástí světového a evropského indexu trvalé udržitelnosti Dow Jones 2006* jako lídr mezi výrobci stavebních materiálů. Opětovné dosažení tohoto uznání dokazuje, že trvale udržitelná činnost společnosti Holcim uspokojuje vysoké nároky kladené na mezinárodní korporace. Holcim je do indexu Dow Jones Sustainability World Index a do Dow Jones STOXX Sustainability Index zahrnut již čtvrtým rokem. Pro skupinu Holcim je to uznání její dlouhodobé angažovanosti v oblasti trvale udržitelného rozvoje.

Sdílet

Vedoucí pozici na indexu společnosti Holcim zajišťuje především postupné začleňování trvale udržitelného rozvoje do každodenních obchodních aktivit, zavádění strategií šetrných k životnímu prostředí, recyklace a neustálé snižování emisí oxidu uhličitého. Holcim dosáhl také nejvyššího ohodnocení v oblasti corporate governance a sociálním rozměru, zejména díky svým silným vztahům se skupinami, které jsou ovlivněny jeho činností.

Index trvalé udržitelnosti Dow Jones, použitý poprvé v roce 1999, je prvním globálním indexem sledujícím finanční výsledky předních světových společností hlásících se ke strategii trvalé udržitelnosti. Zahrnuje nejvyšších 10 procent z 2500 největších společností v Dow Jones World Index podle ekonomických, ekologických a sociálních kritérií. Dow Jonesův evropský STOXX index trvalé udržitelnosti zahrnuje 20 procent předních společností patřících do indexu STOXXSM 600 Dow Jones. Analýza je založena na ročním hodnocení, které realizuje skupina SAM Group. Další informace naleznete na stránkách http://www.holcim.com/sustainable a na http://www.sustainability-indexes.com.

* Dow Jones Sustainability World Index a European Dow Jones STOXX Sustainability In­dex

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).