Hlavní navigace

Dospělí s dětmi nyní zaplatí za cestovní pojištění mnohem méně

Uzavřít pojištění léčebných výloh pro cesty do zahraničí za necelých šest korun na osobu a den? I to je možné s novým tarifem Rodina, který v rámci svého cestovního pojištění zavedla ČSOB Pojišťovna. Toto cenově velmi výhodné pojištění, určené pro skupiny až šesti osob, se vyplatí zvláště dospělým, kteří cestují s větším počtem dětí, jež s nimi navíc ani nemusí být v příbuzenském vztahu.

Sdílet

Pokud by například s pojištěním Rodina vycestovali dva dospělí se čtyřmi dětmi do některého z evropských států, zaplatili by při 14denním pobytu v cizině za pojištění léčebných výloh (při limitu pojistného plnění 1,5 milionu korun) pouze 490 Kč, zatímco doposud to bylo 1092 Kč. Při dvoutýdenní cestě do USA by takováto skupina ušetřila na pojistném dokonce 2198 Kč. Pojištění Rodina se však vyplatí už v případech, kdy do zahraničí pojedou pouze dva dospělí s jedním dítětem.

Tarif Rodina, který se prodává výhradně na přepážkách ČSOB Pojišťovny, je určen pro skupiny až 6 lidí, z nichž minimálně jeden a maximálně dva jsou dospělí starší 16 let (ve skupině tedy může být až pět dětí). Nezáleží přitom na tom, jestli jsou členové skupiny v rodinném vztahu. Cenové zvýhodnění se vztahuje na pojištění léčebných výloh, další součásti cestovního pojištění (úrazové pojištění, pojištění odpovědnosti za škodu či pojištění zavazadel) si lze připojistit za standardních podmínek ČSOB Pojišťovny.

Nový tarif Rodina – sazebník
Evropa Svět bez USA,Kanady a Austrálie Svět vč. USA,Kanady a Austrálie
Limit pojistného plnění (Kč)** / denní pojistné (Kč)*
1,5 mil. 2,5 mil. 1,5 mil. 2,5 mil. 1,5 mil. 2,5 mil.
35 61 67 119 135 237

*Celkové denní pojistné pro celou skupinu až 6 osob (1–2 dospělí nad 16 let a až 5 dětí do 15 let),
** Uvedené limity jsou platné pro každou pojištěnou osobu.

Z pojištění léčebných výloh se hradí náklady na zdravotní péči při nenadálém onemocnění nebo úrazu v cizině. U ČSOB Pojišťovny si klienti mohou vybrat ze dvou limitů pojistného plnění: 2,5 mil. Kč nebo 1,5 mil. Kč. Klienti, kteří mají rádi adrenalinové sporty, si mohou sjednat také pojištění nebezpečných sportů, jako jsou například parašutismus, alpinismus a horolezectví, rafting či potápění apod. Bezplatnou součástí každého cestovního pojištění sjednaného u ČSOB Pojišťovny je asistenční služba, která turistům zajistí pomoc při neočekávaném onemocnění nebo úrazu v zahraničí. Klienti, kteří si sjednají pojištění léčebných výloh s limitem 2,5 mil. Kč, mají nárok i na bezplatné nadstandardní asistenční služby.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).