Hlavní navigace

Domácnosti si loni nejčastěji půjčovali na rekonstrukce

[Tisková zpráva] V minulém roce si Češi nejčastěji žádali o půjčky na rekonstrukce, na vybavení svých domácností a nákupy automobilů. Vyplynulo to ze statistiky, kterou provedla finanční společnost Cetelem, člen mezinárodní bankovní skupiny BNP Paribas Personal Finance.

Sdílet

„Stejně jako každý rok, tak i v minulém roce jsme největší zájem o půjčky zaznamenali v prvním a třetím čtvrtletí roku, kdy Češi standardně rekonstruují své domy a byty,“ komentoval vývoj účelových osobních půjček v roce 2009 Ing. Tomáš Siegler ze Správy marketingu a komunikace společnosti Cetelem. „V období jara a podzimu, tedy v době sezóny je standardně zvýšený zájem o úvěrové produkty, což souvisí se zájmem Čechů inovovat, rekonstruovat a kutit,“ dodat T. Siegler.

Z celkového počtu financovaných žádostí bylo téměř 30 % úvěrů použito k rekonstrukcím a opravám domů a bytů. Dalších 19 % klientů využilo finanční prostředky účelově, a to k vybavení domácnosti resp. pořízení nábytku. Třetí nejčastější účel využití finančních prostředků z úvěru byl nákup automobilu. „Přes 12 % klientů si od naší společnosti půjčilo na nákup nového či ojetého motorového vozidla,“ uzavřel T. Siegler.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).