Hlavní navigace

Dokonalá služební cesta

15. července 2008, Lidé cestují buď za obchodem nebo zábavou a poznáním. V posledních letech výrazně vzrostl počet turistů, kteří se pohybují v těch nejexotičtějších koutech planety. Zároveň se rozšířila skupina podnikatelů, kteří si neumí představit obchodní cestu bez vlastního jet. Proč jsou někteří čeští businessmani ochotni zaplatit vyšší cenu za business jet? Stejně jako u jiných výrazných zážitků to pochopíte až na základě vlastní zkušenosti.

Sdílet

V případě obchodních cest je velmi důležité, v jakém stavu se do cílové destinace dostanete. Faktory, které zde hrají roli, se dají shrnout do tří bodů: soukromí, pohodlí, rychlost.

„Odjakživa se obchodníci snažili dosáhnout kombinace těchto tří zásadních vlivů na výsledek cesty. Dnešní dostupnost soukromých jet a všechno, co se s nimi pojí, působí v porovnání s dřívějšími možnostmi jako naplnění jakéhosi cestovatelského ideálu,“ říká zakladatelka specialisty na služby business jet sektoru Grossmann Jet Service, Dagmar Grossmann.

Pozemní doprava se vypracovala k dokonalému pohodlí s příchodem železnice. Příjemná kupé splňovala také požadavek na soukromí cestujících. Přesun mezi městy a státy však stále trval příliš dlouho. Přelom způsobený rozvojem dopravního letectví znamenal zásadní posun směrem k rychlosti. Ta se radikálně snížila, ale tentokrát na úkor soukromí a do značné míry také pohodlí.

Cesta soukromým proudovým letadlem představuje další průlom a první opravdu dokonalý způsob cestování. V koženém křesílku malého jet si připadáte jako v pohodlné pracovně. Jíte a pijete jen to, na co máte opravdu chuť.

Vaše přání se plní jakoby sama od sebe. Můžete si zavolat z palubního telefonu, natáhnout se dle libosti ve svém křesílku nebo přejít k pohovce v jiné části letadla. Stevardka je kouzelná a objevuje se jen když je třeba. Co se týká soukromí, není třeba o něm příliš hovořit. O tom, kdo s vámi bude sdílet prostory letadla, jste rozhodli sami. Cestu můžete klidně brát jako obchodní jednání za zavřenými dveřmi. Vlastně větší soukromí než vysoko nad mraky byste jen stěží objevili.

Mimořádnou výhodou soukromého létání je rychlost.

„Našim klientům garantujeme přistavení letadla do dvou hodin. To znamená, že když se v pondělí v jednu hodinu odpoledne dozvíte, že máte být v pět na schůzce v Londýně, není to pro vás žádný problém. Neméně zajímavé je, že romantickou večeři nebo další schůzku v Praze, kterou jste si domluvili na desátou večer, ještě klidně stihnete,“ uvádí Dagmar Grossmann.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).