Hlavní navigace

Dobrovolnické aktivity zaměstnanců finanční skupiny AXA vyvrcholily dnešním otevřením kavárny POTMĚ

Praha, 19. června 2008 – Dobrovolníci z řad zaměstnanců finanční skupiny AXA se dnes účastnili slavnostního otevření kavárny POTMĚ. Na stavbě této unikátní kavárny se přitom v uplynulém týdnu díky projektu „AXA Pomáháme srdcem“ podíleli. Rok 2008 je pro finanční skupinu AXA po celém světě ve znamení dobrovolnické pomoci a tyto aktivity nyní vrcholí i v ostatních zemích.

Sdílet

Finanční skupina AXA po celém světě letos soustředí svoje aktivity na pomoc srdcem. Její zaměstnanci se tak účastní desítek různých dobrovolnických aktivit. AXA v České republice se rozhodla na dobrovolnických aktivitách spolupracovat se Světluškou. „Toto naše rozhodnutí bylo naprosto přirozené. Světlušku již třetím rokem jako generální partner podporujeme, proto nebylo složité se rozhodnout, komu nabídneme pomoc našich dobrovolníků v rámci iniciativy AXA Pomáháme srdcem,“ uvedl Marek Zeman, ředitel PR a komunikace finanční skupiny AXA pro ČR a SR.

Dobrovolnické aktivity zaměstnanců finanční skupiny AXA vyvrcholily dnes ve 14.00 hodin na Ovocném trhu v Praze. Přihlíželi zde slavnostnímu otevření kavárny POTMĚ, na jejíž stavbě se několik posledních dní podíleli. Nebyla to jediná aktivita v rámci iniciativy „AXA Pomáháme srdcem“. Na konci května si dobrovolníci prošli školením ve sdružení Okamžik, které je mělo na pomoc nevidomým dobře připravit. Převážně moravští dobrovolníci potom minulou sobotu pomáhali při organizaci dětského dne pro nevidomé děti v Dolanech na Olomoucku.

„Doposud jsme se na charitativních projektech a podpoře Světlušky podíleli pouze finančně, či symbolickou účastí na jednotlivých akcích. Jsem rád, že jsme se mohli účastnit právě na aktivitách Světlušky, protože to naše pouto dlouhodobé spolupráce ještě více prohloubilo,“ komentoval Marek Zeman. „Jsem velice rád, že se dobrovolnické aktivity pro Světlušku mezi našimi zaměstnanci setkaly s takovým ohlasem. Všichni si z našich dobrovolnických aktivit odnášíme nějaké ponaučení i radost, že jsme mohli přiložit pomocnou ruku k dílu,“ uzavřel Marek Zeman.

Finanční skupina AXA je generálním partnerem Světlušky již třetím rokem, letos však poprvé kromě finančních darů přispěli zaměstnanci finanční skupiny AXA i konkrétní fyzickou pomocí při stavbě této kavárny. Finanční skupina AXA v roce 2007 přispěla finančním darem ve výši 2 000 000 Kč. Více než 20 000 korun také přispěli zaměstnanci a klienti finanční skupiny AXA ve speciální sbírce na pobočkách. Dalších 50 000 Kč mohla AXA na konci roku Světlušce přidat, když ušetřila za tisk papírových novoročenek a místo nich posílala elektronické s koledou nazpívanou nevidomými zpěváky.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).