Hlavní navigace

Dobrovolníci z Providentu odpracovali už 340 dní ve prospěch ekologie

[Tisková zpráva] Žádný oblek a košile s kravatou pevně utaženou u krku, ani halenka, sukně a lodičky na podpatku, ale holinky, ošoupané džíny a stará mikina, v takovém oblečení dorazili v pátek 15. dubna „do práce“ zaměstnanci Provident Financial, kteří se jako dobrovolníci již několik let přidávají k akci Čistá řeka Sázava.

Sdílet

Místo kancelářských židlí usednou do lodiček a mobil vymění za pytel na odpadky znovu o pár týdnů později, kdy se pustí do gruntování břehů Svitavy. Na konci léta se s podobnou výbavou vydávají již několik let sázet stromky do Jizerských hor a během celého roku přidávají pomocnou ruku k dílu ve školách v rámci projektu Ekoškola.

Od roku 2007, kdy společnost projekt dobrovolnictví zahájila, do konce roku 2010 se do aktivit zapojilo 357 zaměstnanců, kteří odpracovali 2696 hodin, tedy téměř 340 pracovních dní. „Společnost Provident Financial poskytuje zaměstnancům 1 placený den ročně, který mohou strávit dobrovolnickou činností. Většina z těch, kteří se do projektu zapojují, odpracují další hodiny o víkendech, tedy ve dnech svého volna. Letošní Evropský rok dobrovolnictví je pro nás už pátým rokem firemních dobrovolnických aktivit,“ říká mluvčí Provident Financial Ondřej Holoubek.

Dobrovolníci z Provident Financial mají každoročně možnost zapojit se do několika akcí, které společnost organizuje ve spolupráci s neziskovými organizacemi. Na tyto akce přispívá Provident také finančně. Mezi ty tradiční patří projekt ZAPojte se! aneb Zelená Akce s Providentem realizovaný ve spolupráci se Sdružením TEREZA. Desítky dobrovolníků se každoročně zapojují do akcí Čistá řeka Sázava realizované ve spolupráci s Posázaví o.p.s., Krásnější údolí Svitavy ve spolupráci se svazem Junák a Sázení stromků se Suchopýrem ve spolupráci s obecně prospěšnou společností Suchopýr. V rámci těchto akcí Provident Financial poskytuje finanční prostředky například na nákup stromků nebo odvoz sesbíraného odpadu, celková částka podpory uvedených akcí dosahuje téměř 2 000 000 korun, další 3 800 000 poskytla za dobu trvání spolupráce společnost jako hlavní partner programu Ekoškola realizovaného Sdružením Tereza.

650 zaměstnanců Providentu mezi sebou také každoročně volí Dobrovolníka roku, člověka, který se podle nich nejvíce angažoval v dobrovolnických aktivitách a přispěl k lepšímu životu nás všech. Letos soutěž vyhrál Pavel Kucharčík z Olomouce. „Ochrana přírody a životního prostředí mi připadá tak trochu jako samozřejmost. Mám totiž pocit, že životnímu prostředí a přírodě něco dlužím. A je dobře, když se velká finanční instituce s tradicí jako je ta naše, podílí či sama vytváří dobrovolnické projekty. Společenská odpovědnost, kterou naše společnost uplatňuje, tak dostává zcela konkrétní podobu,“ řekl Kucharčík.Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).