Hlavní navigace

Do ČSOB Zajištěných fondů svěřili investoři již přes 6 miliard

Od března letošního roku nashromáždily ČSOB Zajištěné fondy investice ve výši dalších 1,1 mld. Kč. Celkový objem prostředků v ČSOB Zajištěných fondech se tak zvýšil na celkových 6,2 mld. Kč. Na překročení další miliardové hranice investic do ČSOB Zajištěných fondů se podílejí i dva aktuálně nabízené fondy – ČSOB Světový Click+ 11 a ČSOB Reverzní Click 2.

Sdílet

Podíl investic do zajištěných fondů na celém českém trhu v posledním roce dynamicky vzrůstá, největším hráčem na trhu však zůstává ČSOB s více než 25 zajištěnými fondy.

V uvedeném období byly pro investory za zvýhodněných podmínek v upisovacích obdobích otevřeny zajištěné fondy z úspěšné řady ČSOB Světový Click+, denominované nejen v korunách, ale i v dolarech a eurech. Na řadu Click+ sázíme již delší dobu a trh každý nový fond přijímá velice příznivě, konstatuje Jan BartaČSOB Asset Managementu. Přes rostoucí konkurenci na trhu zajištěných fondů jsme tak stále schopni prodávat největší objemy podílů v těchto fondech, dodal.

Dva v současné době nabízené zajištěné fondy – ČSOB Světový Click+ 11 a ČSOB Reverzní Click 2 si za polovinu svého upisovacího období připsaly již přes 100 milionů korun. Upisovací období, kdy lze do obou fondů vstoupit za zvýhodněný poplatek 2%, skončí 16. července. První Reverzní Click se u investorů setkal s ohromným úspěchem. Očekáváme, že se stejný zájem potvrdí i u dalšího z reverzních clicků, upozorňuje na investiční příležitost pro odvážnější investory Barta.

Právní a regulatorní informace pro investory:

Fondy ČSOB Světový Click+ 11 a ČSOB Reverzní Click 2 jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fond spravovaný finanční skupinou ČSOB/KBC byl založen v Lucembursku a podléhá dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Pro činnost na území ČR obdržel povolení české Komise pro cenné papíry. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách více než 100 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1500 miliard CZK.

Milan Tománek
výkonný ředitel
Komunikace a vztahy k investorům ČSOB

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).