Hlavní navigace

Dnešní výstražná stávka ovlivnila pouze 4,8 % spojů provozovaných denně Českými drahami. Dopad na cestující je minimální

Dnešní výstražná stávka podle prvních informací minimálně ovlivnila pravidelnost železničního provozu. Průměrné zpoždění vlaků, kterých se to dotkla stávka činilo od 15 do 20 minut. Z celkového počtu více než 6870 denně vypravovaných vlaků se stávka dotkla pouze 4,8 % spojů. Stejně tak i počet strojvedoucích, kteří dnes byli v práci a vůbec nestávkovali, byl velmi výrazný – a to přes 230.

Sdílet

Nikterak nebyla narušena bezpečnost železničního provozu. Nedošlo k žádnému bezpečnostnímu ani jinému incidentu. České dráhy podle dosavadních informací nezaznamenaly ani žádné stížnosti ze strany cestujících – spíše se jednalo o informativní dotazy týkající se návazného spojení.

Vlaky, které byly ovlivněny stávkou, se ve 12.30 hodin rozjely z příslušných stanic. Zpoždění v rozsahu 15 – 20 minut se podaří srovnat během velmi krátké doby (to se již podle aktuálních informací podařilo v řadě krajů ČR). Řada vlaků jela zcela na čas a například z pražského hlavního nádraží odjížděla i v době stávky. Na čas podle jízdního řádu jely také všechny spoje SC Pendolino provozované mezi Prahou a Ostravou.

Odpolední provoz ČD by již měl být zcela standardní a lidé cestující během odpolední dopravní špičky by důsledky konání stávky již vůbec neměli zaznamenat.

České dráhy během dnešního dne a stávky zajistily následující informovanost cestujících:

  • Hlášení staničního rozhlasu o možných dopadech stávky na odjezdy a příjezdy vlaků.
  • Informace na světelných informačních tabulích.
  • Osobní přítomnost staničních zaměstnanců Českých drah u nástupu do vlaků.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).