Hlavní navigace

Dial Telecom koupil českého operátora InWay

P r a h a (11.srpna 2005) Společnost Dial Telecom, s.r.o. koupila od lucemburské společnosti ZETA OSTEUROPE Holding S.A. 99,75 % akcií společnosti InWay, a.s. Dial Telecom se tak na českém a slovenském trhu pevných linek stal jedním z mála alternativních operátorů, kteří vlastní v obou zemích metropolitní optické sítě a poskytují plné portfolio hlasových, datových a internetových služeb.

Sdílet

InWay působí na českém trhu od roku 1997, nejprve jako poskytovatel internetových služeb a od roku 2001 i jako operátor veřejných telefonních služeb. Poskytuje služby bezdrátového a vytáčeného internetového připojení, ADSL a pevného připojení.

Dial Telecom, který se dosud na českém trhu orientoval zejména na skupinu velkých korporací a bank, získal akvizicí portfolio středních a menších firemních zákazníků. Od počátku příštího roku se bude podobně jako slovenský nebo rumunský Dial Telecom orientovat i na poskytování telekomunikačních služeb širokému spektru menších zákazníků. Fúze obou společností Dial Telecom a InWay je plánována do konce tohoto roku.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).