Hlavní navigace

Dětské úrazy se podle statistik Allianz nevyhýbají ani Plzeňsku

[Tisková zpráva] Dopravních nehod s dětmi, ať už jsou v roli chodců, cyklistů, spolujezdců v autě, ale třeba jako nemluvňata na chodníku v kočárku, registruje Allianz pojišťovna zhruba dvě stovky ročně. Jenom na Plzeňsku jich vloni evidovala osmnáct.

Sdílet

„V celé České republice jsme v loňském roce z pojištění odpovědnosti z provozu vozidla evidovali 150 škod, kde byly mezi poškozenými nezletilé děti. Nejčastěji utrpěly úraz jako dopravované osoby ve vozidlech nebo jako chodci,“ uvádí Václav Pořt z úseku likvidace Allianz pojišťovny.

Bohužel častými viníky nehod, které končí těžkým zraněním, nebo dokonce tragicky, nejsou nezodpovědné děti, ale jejich rodiče, nebo jiní dospělí, kteří zanedbají povinné připoutání dítěte do zádržných systémů. Takových případů jsou v hlášeních Allianz desítky. Rozhodně se vyplatí nepodceňovat také další bezpečnostní výstroj, například cyklistickou helmu, která může zachránit život. Ve spisech Allianz je i nehoda řidiče, který po zaparkování vozidla otevřel dveře, aby vystoupil, bohužel právě v okamžiku, kdy ho míjela 15letá cyklistka z Klatov. Ta po pádu na vozovku utrpěla středně těžké zranění hlavy, právě proto, že neměla ochrannou přilbu.

Důležitá je také neustálá osvěta a výchova dětí k bezpečnému pohybu v silničním provozu, aby si vštípily základní pravidla, například že nemají přecházet před stojícím vozidlem. Takhle dvě nezletilé děti na Plzeňsku vběhly na přechod pro chodce před stojícím autobusem a srazilo je vozidlo jedoucí za ním. Dívka i chlapec utrpěli mnohočetné zlomeniny a měli velké štěstí, že řidič jel velmi pomalu. Obvykle nehody s tímto scénářem končí tragicky.

Nepříjemnosti spojené i s dětským úrazem, ať už vznikne při nehodě v dopravě, či kdykoliv jindy,  pomůže snáze překlenout úrazové pojištění. Plnění z úrazové pojistky v sobě zahrnuje výplatu za dobu nezbytného léčení i za trvalé následky úrazu. Allianz pojišťovna nabízí tzv. progresivní plnění za trvalé následky úrazu, které zajistí několikanásobně vyšší pojistné plnění.


Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).