Hlavní navigace

Dětská platební karta -- praktická odměna za vysvědčení

Sdílet

Praha 27. června 2002 – Dětská platební karta eBanky, kterou lze vydat již sedmiletému dítěti, může být netradiční odměnou za vysvědčení. Rodiče tak mohou své ratolesti posílat na účet kapesné. Vlastněním karty se dítě učí samostatnosti a odpovědnosti – mají přeci stejnou kartu jako dospělí. Rodiče však přitom neztrácejí kontrolu nad jeho hospodařením s přidělenými penězi – mohou dostávat sms zprávu na svůj mobil v okamžiku placení. Navíc se díky kartě děti mohou interaktivní formou učit pracovat s bankovním účtem, který ovládají pro ně běžnými prostředky – internetem a mobilem.

Pan Robert Potáč z Prahy, klient eBanky, který svým dětem speciální platební kartu pořídil, říká: „Rozhodli jsme se s manželkou, že budeme děti, dnes 7, 8 a 10 let, vychovávat tak, aby se sami rozhodovali o svých životních krocích. S Dětskou kartou se naše děti chovají tak nějak dospěleji, nezávisleji, a co nás překvapilo, i odpovědněji vůči sobě. Dnes mají přehled o svých výdajích, dokonce si stanovili částku, kterou chtějí naspořit. My jsme samozřejmě rádi, že se sami rozhodují o výdajích kdykoli a kdekoli potřebují, ale také že okamžitě víme, za co a kde právě utrácejí.“

Rodič může průběžně měnit limity platební karty po platby a výběry z bankomatů. Může zvolit, zda dítěti umožní kromě plateb a výběrů hotovosti i přístup k účtu – například převod části kapesného na termínovaný vklad, nákupy na internetu. Rodič může dítěti jednoduše, do několika minut poslat peníze v případě nepředvídané události – například na prázdninový jazykový kurz v zahraničí.

Podle statistik eBanky je nejčastějších věkem držitele Dětské karty 13 let, 55 % všech držitelů má 12 – 15 let, nejmladšímu je 7. Platební karta pro nejmladší generaci přitom není jen výsadou pražského regionu. Z celkového počtu klientů je 67 % mimopražských. Z interních záznamů rovněž vyplývá, že si kartu nepořizují pouze dlouholetí klienti, ale zejména klienti noví. 80 % z nich má veden účet v eBance po dobu maximálně 18 měsíců.

Stejně jako všechny platební karty eBanky i Dětská karta nabízí vyšší bezpečnost díky unikátní službě zamykání karty a možnosti zasílání okamžitých informací o transakcích na mobilní telefon či e-mail. Vydání Dětské platební karty je zdarma, poplatek za její roční vedení činí 240 Kč.

eBanka je první a dosud jedinou bankou, která na českém trhu poskytuje služby plně formou přímého bankovnictví. Služby eBanky ke dnešnímu dni využívá přes 255 tisíc klientů, od začátku roku se klientela rozrostla o 30 %. Rozhodujícím akcionářem eBanky je s vlastnictvím 99,35 % základního kapitálu Česká pojišťovna, zbývající část vlastní drobní akcionáři.

Lenka Petroncová
tisková mluvčí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).