Hlavní navigace

Desítky cestovních kanceláří porušují již měsíc zákon

Pojištění proti úpadku nemá zatím sjednáno ani jedna z největších kanceláří Firo-tour

Sdílet

Sdružení na ochranu klientů cestovních kanceláří (SOK) upozorňuje občany, kteří nakupují zájezdy na letošní rok, aby důsledně při nákupu sledovali, zda má vybraná cestovní kancelář uzavřeno ze zákona povinné pojištění proti úpadku. Z předběžného šetření Sdružení totiž vyplývá, že pojištění na tento rok nemají uzavřeny desítky cestovních kanceláří a přesto nabízejí zájezdy nejen na zimní sezónu, ale již také na letní.

Cestovní kanceláře nyní lákají klienty především na velké slevy letních zájezdů, řada z nich však nemá uzavřeno pojištění proti úpadku. Hrozí zde proto situace z minulých let, kdy klienti mohou o své peníze přijít, aniž by na zaplacenou dovolenou odjeli. A nejedná se pouze o malé cestovní kanceláře, ohroženi jsou také klienti největších gigantů na trhu, říká předseda SOK Daniel Pantůček.

Z průzkumů, které SOK v těchto dnech vede totiž vyplynulo, že pojistku proti krachu nemá ani jedna ze čtyř největších cestovních kanceláří, které ovládají český trh – Firo-tour. Přesto nabízí zájezdy na letošní rok.

SOK proto bude nadále sledovat situaci na trhu a upozorňovat klienty na cestovní kanceláře, které porušují zákon. Chceme průběžně monitorovat trh a aktuálně upozorňovat na kanceláře, které porušují zákon, řekl Daniel Pantůček. SOK v této souvislosti připravuje internetové stránky, kde budou aktuální údaje klientům k dispozici.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).