Hlavní navigace

Delta Air Lines již rok spojuje Prahu přímou linkou s Atlantou

Více než 70 000 cestujících dosud využilo přímé letecké spojení mezi Prahou a Atlantou, které na Letišti Praha začaly přesně před rokem provozovat americké aerolinky Delta Air Lines. O velkém zájmu cestujících svědčí i vysoká obsazenost jednotlivých letadel.

Sdílet

„Naším záměrem je rozšiřovat pro cestující možnosti, jak se dostat bez přestupu i do vzdálenějších destinací. Před rokem zavedená přímá linka Praha – Atlanta ukázala, že zájem o dálkové lety je vysoký a tím pádem jsme atraktivní pro letecké společnosti, které si Prahu vybírají jako vstupní bránu do Evropy,“ uvedl při této příležitosti Jiří Pos, výkonný ředitel Správy Letiště Praha pro Letecký obchod a provoz.

Frank Jahangir, viceprezident Delty Air Lines pro Obchod a region Evropy, Blízkého východu a Afriky uvedl: „Slavíme první výročí našeho působení na Letišti Praha a já jsem velmi potěšen zájmem o lety z Prahy do Atlanty, které bývají obsazeny z 80 %. Potvrzuje to správnost našeho rozhodnutí vstoupit na český trh. Delta, která zajišťuje spojení mezi dvěma tak významnými letišti, je jediným americkým dopravcem, který působí v České republice.“

Delta provozuje pravidelné spojení mezi Českou republiku a USA prostřednictvím linky odlétající čtyřikrát týdně z Prahy. Na linku je nasazen letoun Boeing 767–300 s 214 sedadly, z nich 36 je ve třídě BusinessElite.

Cestující z Prahy mají po příletu k dispozici široký výběr navazujících letů do celého území USA, Latinské Ameriky a Karibiku. Nejpopulárnějšími destinacemi jsou Los Angeles, Tampa, San Francisco, Phoenix a Miami. S ohledem na směnný kurz dolaru a české koruny je navíc nyní ideální doba k návštěvě Spojených států.

Oceňovaná sužba BusinessElite společnosti Delta nabízí celokožená lehátková sedadla se 152 cm prostoru na nohy, originální nabídku pokrmů uznávané šéfkuchařky Michelle Bernstein a mnoha cenami ověnčený výběr originálních vín, za nímž stojí hlavní sommelier společnosti Delta, Andrea Robinson. Cestující mají k dispozici výběr z více než 20 premiérových i oblíbených klasických filmů, řadu televizních programů, širokou škálu hudby a sadu 12 videoher.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).