Hlavní navigace

Dar sociálnímu zařízení Modrý klíč

Sdílet

Dnešního dne obdrželo nestátní sociální zařízení Modrý klíč SPMP peněžitý dar od společnosti Commercial Union, životní pojišťovna, a.s. Finanční prostředky budou použity na nákup strojového zařízení do kuchyně, která byla v letošním roce rekonstruována. Dar předal Jeroen van Leeuwen, generální ředitel společnosti. Pojišťovna tak navazuje na loňský finanční příspěvek Modrému klíči ve výši 40 000 korun, který byl využit na stavbu prádelny.

Součástí byla prohlídka prostor Modrého klíče a zejména pak program pro její klienty za účasti herečky Michaely Kuklové. Ti se mohli svézt v nefalšovaném tradičním anglickém taxíku. Nechybělo ani vánoční pohoštění.

Modrý klíč je nestátní zařízení vzniklé před devíti lety zásluhou Sdružení pro pomoc mentálně postiženým. Do současnosti se Modrý klíč rozvinul do podoby, která vytváří zázemí komplexní péče pro 105 klientů s mentálním postižením a kombinovanými vadami ve věku od 2 do 48 let. Sdružuje denní a týdenní stacionář, autistické centrum, 3 chráněné dílny, 4 chráněné byty a krizové pobyty. Kromě výchovně vzdělávacího a pracovního programu je v rámci Modrého klíče řešeno stravování, doprava, fyzioterapeutické služby a poradenská činnost. Snahou Modrého klíče je vytvářet pro každého klienta program zaměřený k rozvoji jeho osobnosti s cílem maximálně možné socializace.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).