Hlavní navigace

Daňový a sociální servis serveru Měšec.cz doplňují podrobné kalkulačky

Stejně jako každoročně i letos přináší finanční server Měšec.cz svým čtenářům kompletní servis potřebný pro odbavení jejich daňové povinnosti za rok 2008. Kromě Průvodce daňovým a sociálním systémem na stránce dane.mesec.cz připravil sadu unikátních kalkulaček, určených jak pro zaměstnance, tak pro OSVČ.

Sdílet

Orientovat se v aktuálních změnách v oblasti daní a státního sociálního systému nemusí být pro každého jednoduché. Proto finanční server Měšec.cz pro své čtenáře připravil podrobný speciál v podobě Průvodce daňovým a sociálním systémem.

Obsahem speciálu jsou aktuální a kompletní informace z daňové oblasti. Čtenáři zde jednoduše zjistí také to, kolik musejí odvádět na sociálním a zdravotním pojištění, nebo naopak, na jaké dávky státní sociální podpory a v jaké výši mají nárok. Zajímavým doplněním je přehled práv a limitů pro placení regulačních poplatků ve zdravotnictví, upřesňuje informační servis Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor serveru Měšec.cz.

Stěžejním prvkem této sekce jsou unikátní kalkulačky. Pouze na serveru Měšec.cz jsou k dispozici takto podrobné daňové kalkulačky pro zaměstnance i pro podnikatele, resp. osoby samostatně výdělečně činné. Tyto nástroje pomohou čtenářům jednoduše spočítat daňovou povinnost za rok 2008 a zároveň povinnost pro platbu sociálního a zdravotního pojištění.

Začínající podnikatele potěší možnost využít daňovou kalkulačku „nanečisto“ pro získání orientačního výpočtu placení záloh na daň z příjmů, sociálního a zdravotního pojištění. Stačí pouze vyplnit předpokládaný příjem a podnikatel obratem získá představu, jakou rezervu si musí vytvořit pro bezproblémové podání daňového přiznání v následujícím ro­ce.

Kromě těchto unikátních daňových kalkulaček mohou čtenáři serveru Měšec.cz využít širokou paletu dalších nástrojů. Mezi nejoblíbenější patří již tradičně kalkulačka čisté mzdy v roce 2009. Velký zájem pravidelně zaznamenává také formulář pro Interaktivní daňové přiznání, který stačí pouze vyplnit, vytisknout a odeslat finančnímu úřadu.

V posledním lednovém týdnu proběhne na stránkách serveru Měšec.cz online daňová poradna, kam budou moci čtenáři zasílat své dotazy odbornici na oblast daní, sociálního a zdravotního pojištění a sociální politiky státu, nezávislé konzultantce Mgr. et Ing. Romaně Juříčkové.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).