Hlavní navigace

DANIEL K. KINGSBURY SE STAL PREZIDENTEM A GENERÁLNÍM ŘEDITELEM PIONEER INVESTMENT MANAGEMENT USA INC.

Boston, Massachusetts – Skupina Pioneer Investments oznámila, že prezidentem a generálním ředitelem Pioneer Investment Management USA Inc. byl jmenován Daniel Keith Kingsbury. Od 1. března 2007 bude stát v čele americké divize skupiny Pioneer Investments sídlící v Miláně.

Sdílet

Daniel K. Kingsbury dříve působil jako generální ředitel divize New Markets investiční skupiny Pioneer Investments, v níž dohlížel na aktivity ve střední Evropě a v Asii. V letech 2002 až 2005 žil v Praze. Divize New Markets se pod jeho vedením stala nejrychleji rostoucí divizí skupiny Pioneer Investments – hodnota spravovaných aktiv stoupla z přibližně 470 milionů USD v roce 2000 na přibližně 10,9 miliard USD ke 31. lednu 2007. Během jeho vedení rozšířila divize New Markets své působení z původních dvou zemí, Polska a České republiky, na více než 10 zemí.

„Daniel K. Kingsbury byl díky svým rozsáhlým zkušenostem s budováním obchodu a hlubokým znalostem globálních kapitálových trhů ideálním kandidátem na vedoucí post v americké divizi skupiny Pioneer Investments,” uvedl Giordano Lombardo, zástupce generálního ředitele Pioneer Global Asset Management S.p.A. „Je dlouholetým členem vedoucího týmu skupiny Pioneer Investments a má hluboké znalosti našeho globálního obchodu. Díky tomu může maximálně využít všechny zdroje, které mu skupina nabízí. Navíc je zručným manažerem, který do všeho, co dělá, vkládá ohromné množství energie a nadšení. V nové funkci se mu toto bude výborně hodit,” dodal Lombardo.

„Společně se svou rodinou se těším na pobyt v Americe,“ říká D. K. Kingsbury. „Americká divize skupiny Pioneer Investments je nejdůležitější osou našeho globálního obchodu a má v oblasti správy aktiv dlouhou a proslulou historii. Za posledních pět let se její aktiva téměř zčtyřnásobila a dosahují dnes 75 miliard USD. Do roku 2007 vyrážíme plnou rychlostí. Potenciál růstu obchodu v USA je obrovský a já se těším na to, až budu vykonávat svou novou úlohu.“

Osmačtyřicetiletý Kingsbury bude nadále působit jako člen výboru globálního vedení skupiny Pioneer Investments, do něhož vstoupil při jeho založení před šesti lety. Dále se také stal členem představenstva Pioneer Global Asset Management S.p.A. Nadále bude odpovědný Giordanu Lombardovi, zástupci generálního ředitele Pioneer Global Asset Management S.p.A. Ve skupině Pioneer Investments působí od roku 1999. V letech 1997 –1999 vykonával D. K. Kingsbury funkci generálního ředitele společnosti Renaissance Capital Asset Management se sídlem v Moskvě. V letech 1988 až1997 pracoval pro American International Group (AIG), kde řídil vývoj mezinárodního obchodu se zaměřením na španělský, irský, tchajwanský, filipínský a ruský trh.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).