Hlavní navigace

Dámský investiční klub České spořitelny sdružuje ženy investorky

Česká spořitelna založila letos v únoru dámský investiční klub, jehož členkami jsou ženy se zájmem o investování. Banka tak navazuje na tradici Erste Group podporovat skutečnost, že investování není jen mužskou záležitostí. Na pravidelných setkáních se členky klubu dozví o vývoji na kapitálových trzích, o nových investičních nástrojích a různých investičních strategiích.

Sdílet

„Podobná možnost na trhu chyběla. Založením této platformy pro ženy podporujeme vedle specificky zaměřeného vzdělávání také rovné příležitosti ve společnosti,“ uvedl Jan D. Kabelka, obchodní ředitel úseku finančních trhů České spořitelny. „Dobře víme, jak úspěšné jsou ženy jako manažerky. Věřím, že také investování pro ně může být lákavé a zajímavé. Díky zkušenostem získaným na setkáních klubu se budou moci lépe orientovat ve světě finančních trhů,“ dodal Jan D. Kabelka.

Členky klubu získají přístup k aktuálním a zajímavým informacím z oblasti ekonomiky, financí a investování. Na pravidelných setkáních si vyslechnou odborné přednášky, potkají zajímavé lidi, vymění si vlastní zkušenosti nebo se dozví rady od zkušenějších odbornic.

„Zájemkyním o investování chceme umožnit lépe porozumět světu investic, který je ve větší míře spojován s muži. Jsou to ale právě ženy, které zodpovídají za rodinný rozpočet a většinu nákupních rozhodnutí,“ vysvětlila Romana Vlková, manažerka Dámského investičního klubu České spořitelny.

O členství v Dámském investičním klubu je velký zájem. K 25. březnu 2008 se registrovalo téměř 700 žen. Dámský investiční klub České spořitelny se inspiroval rakouským Women Investment Club, který vznikl v roce 2002 a působí v Erste group.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).