Hlavní navigace

Další fáze proměny okolí Rokytky začíná

Praha 17.9.2006 – Proměna stále oblíbenější části Prahy, okolí vysočanské Rokytky, pokračuje. Začátkem září byl zahájen prodej dalšího projektu developera BCD Group - Dvůr nad Rokytkou. Ten přinese v průběhu následujícího roku dalších 275 z celkově plánované tisícovky nových bytů.

Sdílet

Je to jen několik měsíců, co se okolí vysočanské říčky Rokytky začalo měnit k nepoznání. Do roku 2010, kdy tu má vzniknout zcela nová rezidenční čtvrť, nezbývá mnoho času, a tak začal developer BCD Group vzápětí po zahájení výstavby prvního projektu – Zahrad nad Rokytkou, s více než dvěma stovkami bytů, stavět projekt další- Dvůr nad Rokytkou.

Stejně tak jako Zahrady, bude i Dvůr nad Rokytkou atraktivním místem pro život uprostřed zeleného koridoru. Ze severní strany bude ohraničen upravenou cyklistickou stezkou, za níž protéká Rokytka, z jižní strany oddělí pozemek od stávající místní zástavby budoucí příjezdová komunikace určená pouze pro vjezd do areálu. Z východní i západní strany naváží v budoucnu na Dvůr další viladomy a rozsáhlé parky. Dvůr nad Rokytkou tvoří 10 samostatných domů rozmístěných ve dvou řadách nad sebou v rozdílných terénních úrovních. Šest typů objektů o pěti nadzemních podlažích nabídne celkem 275 bytových jednotek. V podzemních podlažích se počítá se sklepními kójemi a parkovacím stáním. Místo pro parkování bude k dispozici také na venkovních plochách v areálu.

Podle slov Davida Shelefa z BCD Group se i v tomto projektu myslelo především na to, aby se vybudovalo mimořádné místo pro bydlení: „V rámci estetického sladění všech etap projektu Nad Rokytkou navazuje architektura a uspořádání domů ve Dvoře do určité míry na Zahrady nad Rokytkou. Naším záměrem je zároveň udělat každou etapu architektonicky ojedinělou, proto se od sebe členěním a barevností fasády odlišují. Stále klademe důraz především na splynutí architektury s okolní přírodou, která je i v tomto případě nedílnou součástí areálu.“

Dispoziční řešení bytů bude pestré – 1+kk až 3+kk v různých variantách uspořádání místností ve velikostech obytné plochy od 27,6 do 89,9 m2. V závislosti na postupu výstavby bude navíc možná úprava dispozice vybraného bytu. Téměř všechny byty budou mít buď terasu nebo balkon s výhledem do okolní zeleně, k přízemním bytům budou náležet velmi pěkné soukromé předzahrádky.

Dokončení Dvora nad Rokytkou je plánováno na zimu 2008. Na zahájení ovšem už čekají další projekty developera BCD Group v této lokalitě, při kterých se celková plocha zhruba 15 ha změní k nepoznání. Na místě někdejšího neutěšeného průmyslového předměstí bude stát moderní vzdušná a architektonicky zajímavá čtvrť s více než tisícovkou nových bytů.

Zájemci o byt ve Dvoře nad Rokytkou získávají do konce října slevu 5% z ceny bytu. Více na www.nadrokytkou.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).