Hlavní navigace

CzechInvest navštívila obchodní delegace indonéského parlamentu

O obchodních příležitostech pro indonéské i české podniky dnes jednali členové indonéského parlamentního výboru pro investice a průmysl se zástupci agentury CzechInvest.

Sdílet

Praha, 20. listopadu 2007: Alexandra Rudyšarová, pověřená řízením agentury CzechInvest, představila zástupcům indonéského parlamentu práci CzechInvestu a nastínila možnosti, které se pro obě země v podnikání otevírají. „Česká republika patří mezi 10 nejatraktiv­nějších zemí pro vstup nových investic. CzechInvest se nyní zaměřuje na domácí i zahraniční investice do technologicky náročných projektů, vývojových a výzkumných středisek, technologických center a podobně. Investoři na České republice také oceňují odpovědný přístup k životnímu prostředí a vysoce kvalifikovanou pracovní sílu. Česká republika navíc čím dál více nabízí zahraničním studentům příležitost k získání českého vysokoškolského i postgraduálního vzdělání,“ shrnula Alexandra Rudyšarová.

Vedoucí indonéské delegace Agus Hermanto představil Indonéskou republiku a tamní podmínky investování. „Při sestavování zákona o investicích jsme se inspirovali právě v České republice. Zákon je stejně jako v ČR transparentní a spravedlivý pro všechny podnikatelské subjekty, domácí i zahraniční“, říká Hermanto. Delegace ocenila vstřícný přístup a navázání vztahů s vládními institucemi v České republice. Představitelé indonéské republiky přijeli do Prahy na pracovní návštěvu s cílem navázat kontakty v oblasti ekonomiky, obchodu a investic mezi oběma zeměmi.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).