Hlavní navigace

CYRRUS, a.s. se stal IPO partnerem Varšavské burzy

Společnost CYRRUS, a.s. pokračuje v rozšiřování svých aktivit na středoevropských trzích. Po průlomovém produktu Superspad, který klientům umožnil kupovat německé, polské a maďarské akcie v českých korunách a po loňském oficiálním vstupu na hlavní parket polské burzy, se CYRRUS, a.s. v těchto dnech stal druhým českým a celkově dvanáctým IPO partnerem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (WSE)

Sdílet

Český obchodník s cennými papíry, který v letošním roce oslavil své desáté narozeniny si od užší spolupráce s WSE slibuje zejména rozhýbání stojatých vod v oblasti českých primárních emisí. Polský kapitálový trh je příkladem pro všechny středoevropské burzy. Díky penzijní reformě, polské obchodní nátuře a mimořádné vstřícnosti polské burzy proběhlo v Polsku loni 81 primárních úpisů. Od loňského podzimu navíc začal při WSE své úspěšné působení trh NewConnect, který přilákal již 54 středních a menších firem. Právě na tento segment se chce společnost CYRRUS, a.s. zaměřit.

„Již delší dobu cítíme od našich klientů nespokojenost s možnostmi financování svých aktivit. Úvěrování bankami se začíná díky hypotéční krizi v USA komplikovat a prodražovat. Vstup finančního investora do společnosti není vhodný pro všechny a primární emise je tedy zajímavou možností jak získat nedluhový kapitál. Trh NewConnect mohou využít i firmy poptávající kapitál pouze v řádech desítek milionů korun.“ říká šéf polských aktivit firmy a ředitel pražské pobočky Jan Procházka.

Oficiální partnerství s WSE znamená, že polská burza certifikovala společnost CYRRUS, a.s. jako své “kontaktní místo“ v oblasti IPO v České republice, na které se mohou případní emitenti s důvěrou obrátit. Společným výsledkem této spolupráce je i konference o možnostech uvádění českých firem na NewConnect, která se koná 23.6.2008 v Praze za účasti zástupců WSE.

„I přes počáteční dětské nemoci se naše aktivity v Polsku začínají slibně rozvíjet. Nyní máme několik projektů ve fázi finalizace úpisu a předpokládáme, že do konce tohoto roku minimálně dva dovedeme do úspěšného konce. Vzorem nám mohou být dvě mimořádně úspěšné primární emise, VISA a NWR.“ říká Jiří Loubal, CEO společnosti CYRRUS, a.s.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).